CZY WARTO MIEĆ MIEDŹ? II
 Oceń wpis
   

Mam wielką przyjemność zaprosić moich czytelników na 

Najbliższy Darmowy Webinar z cyklu

SPOTKANIA EKSPERTÓW GIEŁDOWYCH
ALBERT ROKICKI
 

organizowany przez 

UWAGA! Na tym Spotkaniu rozlosowane będą nagrody w postaci 5 e-booków mojego autorstwa!

Tego jeszcze nie było. :)
Na najbliższym Spotkaniu Ekspertów Giełdowych, które odbędzie się w poniedziałek 26.11.12 o godz. 20, zobaczysz dogłębna analizę fundamentalną na podstawie najbardziej znanej spółki KGHM Polska Miedź. W swojej prezentacji uwzględnię tegoroczne przejęcie kanadyjskiej spółki Quadra.

Temat spotkania:
Analiza Fundamentalna na przykładzie spółki KGHM po wynikach za 3 kwartały 2012 roku.

Podczas webinaru dowiesz się:

- jakie kryteria powinno się brać pod uwagę przy prawidłowej selekcji spółek,
- jak przeprowadza się dogłębną analizę fundamentalną spółki giełdowej na przykładzie KGHM (już po uwzględnieniu najnowszego raportu finansowego za 3 kw. 2012 r.),
- czy warto w tej chwili kupić KGHM (argumenty za i przeciw),
- jak zachowywać się będą ceny miedzi w najbliższych latach

Nagranie zostało udostępnione na doskonałym serwisie dla inwestorów www.longterm.pl 

 

Komentarze (4)
Czy warto mieć miedź?
 Oceń wpis
   

Jest już dostępny nowy numer Equity Magazine, a w nim bardzo ciekawy wywiad z byłym zarządzającym ING OFE, obecnie aktywnym inwestorem i analitykiem niezależnym - Michałem Stopką. Oprócz tego artykuł Michała, o przewadze analizy fundamentalnej nad techniczną, oraz jakże by inaczej, tekst mojego autorstwa, w którym odpowiadam jak zwykle konkretnie i bez zbędnych ceregieli na pytanie czy warto mieć miedź?

Kliknij okładkę poniżej aby pobrać za darmo najnowszy numer:

Komentarze (3)
KOMENTARZ TYGODNIOWY 20.11.2011
 Oceń wpis
   

 

UWAGA: OSOBY ZAINTERESOWANE MOIM RAPORTEM Z ANALIZAMI 21 NAJLEPSZYCH WEDŁUG MOJEJ OCENY SPÓŁEK Z CAŁEJ GIEŁDY PROSZONE SĄ O KONTAKT NA EMAIL: longterm@op.pl 

Komentarze (2)
Miedź czy nie mieć?
 Oceń wpis
   

Witam,

W zeszłym tygodniu sprzedałem całość Prochemu po 105 zł. Spółkę tą kupiłem po raz pierwszy 23.12.2005 po 29,70 zł czyli że ten początkowy pakiet akcji przyniósł po nieco ponad 15 miesiącach 253% zysku. Aż trudno uwierzyć ale w momencie zakupu wskaźnik C/Z był na poziomie jedynie 4 a w momencie sprzedaży wzrósł do 37. Fakt ten nie był jednak impulsem do przeprowadzenia transakcji sprzedaży, którą staram się przeprowadzać jak najrzadziej:-) Otóż Prochem przekroczył wyznaczony przeze mnie punkt G, który ustaliłem sobie na psychologicznej barierze 100 zł. Zatem w momencie gdy kurs z dużym hakiem przebił setę nacisnąłem na spust i bezwzględnie zrealizowałem zyski. Zrobiłem to zgodnie z przyjętą przeze mnie strategią i swojej decyzji nie zamierzam żałować, bez względu na to że analiza techniczna wskazuje na dalszy potecjał wzrostu a na rynek spływają kolejne pozytywne wiadomości. Postąpiłem więc wręcz podręcznikowo w myśl zasady "sell on good news". Jednakże uważam że spółka powinna przynieść przyzwoite zwroty z inwestycji w długim terminie czego serdecznie życzę szczęśliwym nabywcom moich walorów.

Za zyski z Prochemu dokupiłem KGHM. Może to wielu zdziwić że sprzedałem modną spółkę budowlaną żeby zakupić akcje miedziowego giganta ale śmiem powiedzieć że KGHM jest najbardziej niedowartościowaną spółką z WIG20.  Moim skromnym zdaniem inwestycja w miedź na Świecie jest tak pewna jak budownictwo mieszkaniowe w Warszawie i nie zdziwiłbym się gdyby cena tego metalu osiągnęła 10000$ za tonę, a akcje KGHM podwoiły swą wartośc do końca roku. Dlaczego tak uważam?

1) Chiny będą wciąż potrzebowały ogromne ilosci tegoż surowca, przynajmniej do czasu olimpiady w Pekinie w 2008 roku.

2) Rynek nieruchomosci w USA zaczyna przejawiać nieśmiałe oznaki ożywienia po kilkinastomiesięcznej stagnacji. Jestem zdania że w nadchodzące wakacje będziemy mieli do czynienia z odwróceniem się trendu co znacząco wzmocni popyt na miedź.

3) Fundusze hedgingowe powinny ponownie skierować swoje krwiożercze kły na spekulację na tym metalu windując cenę jeszcze wyżej niż nakazywałby to czysty popyt.

Pozdrawiam

LONGIN TERMiNOWSKI

 

Komentarze (4)
O mnie
Albert Rokicki
Jestem inwestorem długoterminowym i będe zawsze to podkreślał. Na warszawskiej giełdzie od 2000 roku. Nigdy nie kupiłbym akcji spółki której nie chciałbym posiadać na własność gdybym miał nieograniczone możliwości finansowe. email: kontakt@longterm.pl
Najnowsze wpisy
2013-08-24 09:09 44 analizy polskich spółek
2013-08-05 11:18 Letnia hossa
2013-07-03 09:54 Darmowy e-book!
2013-06-26 19:23 QE OR NOT QE?
2013-06-23 22:43 Darmowe szkolenie z inwestowania
Najnowsze komentarze
2014-01-29 20:32
cvdfer:
44 analizy polskich spółek
zarobił swoją kasę na idiotach dzięki swoim marnym analizom i wyjechał z kraju, teraz bawi się[...]
2014-01-06 19:04
najlepszeprezenty.com.pl:
16 spółek które dadzą zarobić na odbiciu
pozdrowienia :)
2013-12-23 13:11
rtvagd:
Największy kryzys gospodarczy w historii ludzkości
pozdrowienia :)