Bezpłatne raporty z analizami najlepszych spółek
 Oceń wpis
   

 Z przyjemnością chciałbym powiadomić iż na stronie www.longterm.pl trwa konkurs z nagrodami - 30 raportów z analizami najlepszych według mnie spółek po wynikach za 2012 rok! Każdy kto zamieści minimum 3 komentarze pod dowolnym wpisem na stronie www.longterm.pl weźmie udział w losowaniu - warunkiem jest podanie swojego adresu email. Trzech najbardziej aktywnych forumowiczów otrzyma raporty bez losowania (nagroda gwarantowana) oraz dodatkowo moje e-booki "Inwestuj longterm". Zapraszam do wspólnej zabawy!

www.longterm.pl 

Komentarze (0)
POŻEGNANIE Z MONEY.PL
 Oceń wpis
   

Po 6 latach fascynującej i pełnej satysfakcji współpracy z serwisem www.money.pl, postanowiłem podjąć się nowego wyzwania i przenieść się na moją całkowicie własną i niezależną stronę internetową www.longterm.pl 

Dziękuje wszystkim tym, którzy przez te 6 lat choć raz tutaj zajrzeli, przeczytali chociażby jeden artykuł, zamieścili choćby jeden komentarz. Służyć Wam tutaj - czytelnikom i od roku również widzom, było dla mnie wielką przyjemnością i zaszczytem. Wiem jak wielka konkurencja jest w Internecie i nie tylko, a Wy postanowiliście poświęcić część swojego bezcennego czasu na lekturę mojego wpisu lub obejrzenie nagrania video.

Dziękuje również wszystkim krytykom, gdyż uważam wszelkiego rodzaju malkontentów i defetystów za niezbędny element rozwoju ludzkości jako całości. Nie ma nic gorszego niż "klepanie się po plecach". To właśnie Wy - Ci którzy poddają wszystko w wątpliwość, pokazują błędy, sugerują zmiany i zgłaszają nowe pomysły, powodujecie iż blog staje się coraz lepszy i się rozwija. Wiem że Wy, najbardziej krytykujący, podświadomie życzyliście mi zawsze jak najlepiej, gdyż jeśli się jest do kogoś obojętnym to się go zwyczajnie olewa, a to uczucia powodują namiętności. Nie bez powodu mówi się przecież, że od miłości jest bardzo cienka granica do nienawiści. Gdyby nie było opozycji nie byłoby rozwoju demokracji - gdyby nie było chętnych na S nie byłoby wzrostów na giełdzie i tak dalej i tak dalej. 

Będę kontynuował swoją misję najlepiej jak  będę mógł na nowej stronie internetowej www.longterm.pl

I bardzo proszę: nigdy nie przestańcie jej krytykować, nigdy nie przestańcie wątpić, bo wtedy zabraknie mi być może paliwa do dalszej ciężkiej pracy!

Do zobaczenia w nowej rzeczywistości - przedstawiam Wam nowe dziecko polskiej blogosfery:

 

 

 

Komentarze (5)
Obligacje pokazują właściwą reakcję po FED
 Oceń wpis
   

Nie spodziewałem się niczego spektakularnego po wczorajszym wystąpieniu Bena Bernanke i zgodnie z oczekiwaniami nie powiedział praktycznie nic nowego. Oczywiście nigdy nie można wykluczać że ten Pan nie wyciągnie kolejnego królika z kapelusza ale tym razem chyba czekał na to co zrobi jego kolego po drugiej stronie Atlantyku.

 

Dzisiaj wielki dzień w Europie, bowiem o 14 30 odbędzie się konferencja prasowa szefa EBC – Mario Draghiego. Wall Street po wczorajszym spadku o 0,3% też chyba wstrzymała oddech i oczekuje już tylko na słowa „Super Maria”. Ale moją uwagę zwróciła jedna rzecz – reakcja 10 letnich obligacji USA

SZCZEGÓŁY NA BLOGU www.longterm.pl - bezpośredni link do wpisu 

Komentarze (0)
Warszawa da się lubić?
 Oceń wpis
   

Ostatnimi czasy narzekamy na Warszawę – Nowy Jork w górę, Frankfurt w górę, Paryż w górą a u nas marazm i w okolicach zera. Czym jest spowodowana taka słabość naszego rynku względem pozostałych?

Przede wszystkim płynność naszego rynku i większe ryzyko inwestycyjne niż na pozostałych rynkach. Takie same problemy mają z resztą ostatnio nasi Bratankowie oraz Turcy. Zagraniczny kapitał, o ile wybiera rynki rozwijające się takie jak nasz, to inwestuje w większości w obligacje, na których zwyczajnie panuje hossa i jest szansa na zjawisko tzw. „hiperboli hossy”, podczas której zapanuje totalna euforia. Wiadomo że takie zachowanie zawsze kończy każdy cykl wzrostowy, zatem w okresie najbliższego pół roku należy się spodziewać pęknięcia bańki na obligacjach.  Ten proces może zacząć się już niebawem  w USA, o czym pisałem wczoraj. Najpierw zatem „zagranica” parkuje się na naszym rynku długu by później przenieść się na akcje.

To że jest moda na Polskę i na nasze obligacje pokazuje wykres Euro:

CZYTAJ CAŁOŚĆ ARTYKUŁU I OGŁĄDAJ WYKRESY PZU I KGHM TUTAJ:

 

Komentarze (10)
ANALIZA GIEŁDY AKCJI 11.03.2012
 Oceń wpis
   

KUP MOJEGO PIERWSZEGO AUTORSKIEGO E-BOOKA "INWESTUJ LONGTERM" - KLIKNIJ NA BANER PONIŻEJ ABY POZNAĆ SZCZEGÓŁY:

KONTAKT I ZAMÓWIENIA NA EMAIL: longterm44@gmail.com  

 

 

Komentarze (29)
FILM WPROWADZAJĄCY
 Oceń wpis
   
Komentarze (1)
RANKING POLSKICH BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH WRZESIEŃ 2011
 Oceń wpis
   

Witam, 

Przedstawiam ranking POLSKICH BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH - PRZY NAZWISKU RATING A W NAWIASACH POPRZEDNIA POZYCJA W ZESTAWIENIU:                        

1) Zbigniew  Stawicki  AAA(1) http://astronomiafinansowa.blogspot.com

Doświadczony gracz, o niekonwencjonalnym podejściu do inwestowania oraz zapędach filozoficznych. Niezwykle skuteczny i profesjonalny. Potwierdził w ubiegłym miesiącu że pierwsze miejsce było całkowicie zasłużone.

2) Filip Rudnicki AAA (12) 10-procent-rocznie.blogspot.com/ Bardzo mocny merytorycznie blog, autor jest jednym z redaktorów Equity Magazine. Świetna forma w ostatnim miesiącu.

3) Jacek "Dieter" Stelmachowski AAA (3)

http://www.inwestorgieldowy.com/aktualnosci_1,0.html Pamiętam że on nawet stał się sławny i przedostał się do mediów. Jego prognozy były cytowane przez dziennikarzy poważnych dzienników. Z tego co pamiętam to on jest raczej bardziej aktywny na forach (między innymi pisze na gazeta.pl).

4) Dariusz Bartłomiejczak AAA(5) http://dariuszbartlomiejczak.pl/ Jeden z lepszych techników w tym kraju i co ważne aktywny gracz, ryzykujący przez wiele lat swój własny kapitał.

5)  Lazy Share AAA (19) http://www.lazyshare.blogspot.com/ Ciekawy blog i bardzo dobrze przygotowany merytorycznie autor. Spory awans w stosunku do sierpnia.

6) Tobiasz Maliński AAA (2) http://www.tobiaszmalinski.pl/ Bardzo pracowity, niezwykle skromny i obdarzony naprawdę ogromną wiedzą z zakresu analizy fundamentalnej gracz. 

7) Wykresy Giełdowe AA+ (6) http://wykresygieldowe.bblog.pl/ Bardzo duża sprawdzalność prognoz, często z opóźnieniem ale ogólnie bardzo wysoka. Bardzo ciekawy przykład połączenia analizy technicznej z fundamentalną.

8) Appfunds AA+ (7) http://appfunds.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog, rzetelne analizy podparte wykresami. Autor inwestuje z sukcesem swoje pieniądze oraz promuje regularne oszczędzanie. 

9) Natura bramy AA+ (debiut) http://songmun.blox.pl/html Bardzo się cieszę że autor wznowił ostatnio swoją twórczość bo właśnie takich blogów szukam i takie najchętniej czytam.

10)  Kamil Oziemczuk AA+ (10) http://ichimoku.blox.pl/html Autor książki poświęconej jego ulubionej metodzie analizy technicznej a mianowiecie Ichimoku. Nie za bardzo wszystko w tym rozumiem ale analizy w oparciu o tą sztukę są nadzwyczaj trafne.

11)  Na-plus AA+ (11) http://na-plus.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog i co ważne prowadzony przez gracza z krwi i kości.

12) Humanista na giełdzie AA+ (13) http://humanista-na-gieldzie.blogspot.com/ To kolejny blog prowadzony przez prawdziwego tradera. Wiele wykresów i duża różnorodność instrumentów.

13)  Bart Zieliński AA+ (9) 

http://bart-zielinski.blogspot.com/ Fundamentalny wyznawca strategii Warrena Buffetta, podobnie jak ja. Bardzo dobrze się go czyta ale przede wszystkim ma wyniki, to znaczy pokazał ze potrafi zarabiać na giełdzie i to dużo.

14) MM srebrnooka AA (14) http://srebrnooka.bblog.pl/ Autor ogłosił że to jego blog jest najlepszy o inwestowaniu na giełdzie. W sumie bardzo dobry blog ale u mnie ma dopiero 14 miejsce i spadek o jedną pozycję.

15) Harmonic Trading AA (15) http://www.harmonictrading.pl/ Bardzo pracowity bloger ale według mnie za bardzo pragnący co chwila wszystko przewidzieć. Prognozy przypominają raczej ślepe podążanie za trendem.

16) Technika Ichimoku AA (16) http://www.technikaichimoku.pl/ Kolejny wyznawca techniki Ichimoku. Prowadzi szkolenia w zakresie tej dziedziny. Wartościowy blog z fachowymi analizami.

17)  Podtwórca AA (17) http://podtworca.blogspot.com/ Bardzo fajny blog, który przede wszystkim się bardzo dobrze czyta. Co do analiz to jest różnie ale ogólnie wysoki poziom.

18)  Chciwy spekulant AA (18) http://spekulant.blox.pl/html Bardzo dobry blog. Dużo fajnych przemyśleń i przyzwoita sprawdzalność prognoz pomimo kilku pomyłek ale jak wiadomo te zdarzają się każdemu.

19) Zezowaty Zorro AA- (20) http://zezorro.blogspot.com/ Podobnie jak w przypadku Trystero, autor często schodzi na tematy pozagiełdowe i praktycznie nie pisze własnych prognoz. Raczej komentator gosdpodarki ale bardzo fajny język i mega ciekawe treści.

20) Risk and Profit AA- (debiut) 

http://risk-and-profit.blogspot.com/ Debiut bloga prowadzonego przez popularnego na forum Money.pl flavia.

21) E-giełda AA- (debiut)  http://e-gielda.blogspot.com/ Prowadzony przez Pawła Rozłudzkiego serwis ma bardzo wysoką jakość, którą jednak jeszcze musi potwierdzić w kolejnych miesiącach.

22) Piotr „Stańczyk” Janiszewski (debiut) AA-

http://atafinancialresearch.bblog.pl/ Zaczął bardzo kontrowersyjnie i musi jeszcze przekonać do lektury swoich wpisów w kolejnych miesiącach. Ogólnie ciekawy blog i przede wszystkim oryginalny.

                                         
 
Komentarze (9)
S&P liderem mocnego uderzenia na koniec roku
 Oceń wpis
   

Witam,

Ostatnie wpisy były nieco z pogranicza okultyzmu bowiem wciąż poświęcałem uwagę magicznej liczbie 44...Ale jak tu nie poświęcać uwagi jak ona ciągle wraca jak bumerang?

Dzisiaj nie było inaczej bowiem najszerszy indeks amerykański S&P 500 zamknął się dokładnie na poziomie dołka intraday z czwartku 11.12.2008 uzyskując 868,57 pkt. Pisałem w poprzednim wpisie że S&P zanotował wtedy idealny spadek o 44,88% od szczytu i ten sam poziom mamy ponownie dzisiaj na zamnkięciu 15.12.2008...

Pomimo fatalnych danych z rynku pracy, groźby bankuctwa GM, Forda i Chryslera, defraudacji ponad 50 mld $ przez znanego finansistę, indeksy po prostu nie chcą spadać...obstawiam że jedna pozytywna wiadomość może wynieść je o wiele wyżej poprzez co bieżący rok zakończy się mocnym uderzeniem. Analiza techniczna również to potwierdza bowiem na wszystkich liczących się indeksach nastąpiło wybicie górą z trójkąta.

Typuje że S&P zamknie rok na poziomie 950 a wig20 zamknie rok na poziomie 2000 i w kolejny 2009 będziemy wchodzili w o wiele lepszych nastrojach.

Tego wam wszystkim życzę oraz oczywiście zdrowych i wesołych świąt!

Komentarze (3)
Skala wskaźnika nastroju inwestycyjnego by Longterm
 Oceń wpis
   

Wskaźnik nastroju inwestycyjnego (skala 1-10):     7*

* Objaśnienia stopni w skali 1-10:

10-euforia, myśle o Lexusie lub Mercedesie i o wakacjach na Hawajach, czas sprzedawać!

9-szał zakupowy, znajomy z podwórka pyta się w co warto wejść:-)

8-byczo, korci do robienia kolejnych zakupów, wydaje się że nie może spaść...

7-umiarkowany optymizm, wiara we wzrosty jednak hamowana rozsądkiem?

6-nadzieja, pomimo niewyraźnej sytuacji kurs nieśmiało na północ.

5-konsolidacja, brak przekonania co do kierunku.

4-marazm, myśle co by tu pierwsze obciąć:-(

3-strach, wszystko widze na czerwono, niedźwiedź się budzi ze snu.

2-panika, absolutny brak wiary we wzrosty, nie chce mi się myśleć nawet o giełdzie...

1-dno, nikogo nie ma na forum money.pl, nikt już nie wierzy w giełdę. Czas na zakupy!

Komentarze (2)
O mnie
Albert Rokicki
Jestem inwestorem długoterminowym i będe zawsze to podkreślał. Na warszawskiej giełdzie od 2000 roku. Nigdy nie kupiłbym akcji spółki której nie chciałbym posiadać na własność gdybym miał nieograniczone możliwości finansowe. email: kontakt@longterm.pl
Najnowsze wpisy
2013-08-24 09:09 44 analizy polskich spółek
2013-08-05 11:18 Letnia hossa
2013-07-03 09:54 Darmowy e-book!
2013-06-26 19:23 QE OR NOT QE?
2013-06-23 22:43 Darmowe szkolenie z inwestowania
Najnowsze komentarze
2014-01-29 20:32
cvdfer:
44 analizy polskich spółek
zarobił swoją kasę na idiotach dzięki swoim marnym analizom i wyjechał z kraju, teraz bawi się[...]
2014-01-06 19:04
najlepszeprezenty.com.pl:
16 spółek które dadzą zarobić na odbiciu
pozdrowienia :)
2013-12-23 13:11
rtvagd:
Największy kryzys gospodarczy w historii ludzkości
pozdrowienia :)