QE OR NOT QE?
 Oceń wpis
   

 Właśnie ukazał się nowy numer "Equity Magazine", profesjonalnego magazynu poświęconego inwestowaniu na giełdzie. Miałem przyjemność napisać do niego artykuł pt. "QE OR NOT QE?"  w którym odnoszę się do ewentualnych skutków ograniczenia czy wręcz zakończenia programu "drukowania Dolarów" w USA. Kliknij na poniższą okładkę i ściągnij darmowy numer: 

 

Komentarze (0)
Nowe kłopoty dla giełdy w 2013 roku
 Oceń wpis
   

 Pojawił się bardzo oczekiwany 19 numer Equity Magazine, a w nim mój najważniejszy chyba artykuł od początku mojej redaktorskiej kariery. Zrywam całkowicie z optymistycznym tonem jaki prezentowałem do tej pory i przestrzegam przed śmiertelnymi zagrożeniami na rynku akcji. Wojna jeszcze się nie skończyła!

 

Pobierz za darmo najnowszy numer Equity Magazine i przeczytaj mój artykuł pt. Zagrożenia dla rynku akcji w 2013 roku (KLIKNIJ NA OKŁADKĘ PONIŻEJ I PODAJ SWÓJ EMAIL OTRZYMASZ ZWROTNEGO MAILA Z LINKIEM PO NUMERU)

Komentarze (0)
Kolejny bank zaskakuje pozytywnie wynikami
 Oceń wpis
   

Po pozytywnych niespodziankach jakie zafundowały nam Millenium, BRE, Pekao i PKO, wczoraj miłe zaskoczenie mogły wywołać wyniki Kredyt Banku. Okazało się że wyniki były  o ponad 30% lepsze od oczekiwań analityków.

Zysk spadł do 62,5 mln zł w porównaniu z 87,9 mln rok wcześniej ale podkreślam, ten spadek zysku był już całkowicie zdyskontowany przez rynek. Dość powiedzieć że kurs spółki wzrósł przez ostatnie 14 sesji o 13%. Sam zysk netto był pozytywnym zaskoczeniem gdyż ekonomiści spodziewali się zaledwie 46,7 mln zł. Jeszcze większe zdziwienie lub niemalże szok mogła spowodować informacja że odpisy związane z utratą wartości kredytów wyniosły zaledwie 6 mln zł wobec spodziewanych 50 mln (sic!). Oczywiście Kredyt Bank w odróżnieniu od gigantów z branży, którzy pochwalili się wynikami wcześniej, nie ma właściwie większej mocy sprawczej, jeśli chodzi o ruszenie indeksów giełdowych w górę, gdyż jego udział w indeksie Mwig40 wynosi zaledwie 2,18%. Tym niemniej nie zmienia to faktu że to już 5 bank, który pozytywnie zaskakuje rynek swoimi lepszymi od prognoz wynikami, udowadniając że kryzys w strefie Euro ma na sektor ograniczony wpływ.

Dalszy ciąg atykułu można przeczytać na serwisie www.longterm.pl 

Komentarze (0)
Nie ma hossy bez banków
 Oceń wpis
   

W tym tygodniu wchodzimy mocno w sezon wyników polskich spółek. Jak do tej pory wyniki zaprezentowała czwórka naszych banków – Millenium, BRE, Pekao i PKO. Każda z  tych instytucji finansowych zaskoczyła pozytywnie w stosunku do oczekiwań analityków. Te trzy ostatnie, miały nawet wynik lepszy niż przed rokiem (narastająco po II kwartałach).

 

Stare powiedzenie giełdowe mówi że „nie ma hossy bez banków”, zatem warto przyjrzeć się wykresowi całego sektora czyli WIG-Banki:

Jak widać realistyczny cel byków to teraz 6500 punktów...czytaj dalszy ciąg artykułu na serwisie www.longterm.pl- bezpośredni link. 

Pozdrawiam

Albert Rokicki

 

Komentarze (0)
TĄPNIĘCIE NA WALL STREET
 Oceń wpis
   

Wczoraj giełda w Nowym Jorku zanurkowała – Dow Jones stracił 1,93% a S&P 500 aż 2,23% – to były największe spadki od 1 czerwca, kiedy to ten ostatni indeks stracił 2,46%. Poprzedni taki spadek okazał się jednak swoistym katharsis dla rynku i po oczyszczeniu rynku sprawił iż Amerykanie wzrośli potem o 6,7% w przeciągu kolejnych 2 tygodni. Uważam że podobnie będzie i tym razem, gdyż to najprawdopodobniej komputery zaprogramowane na czyszczenie stop lossów zjechały na chwilę poniżej linii trendu i być może dotkną jeszcze SMA15 lub nieznacznie zejdą poniżej, przed następnym silnym ruchem w górę.

Dlaczego tak uważam? Czytaj całość artykułu na www.longterm.pl 

 

Komentarze (0)
O mnie
Albert Rokicki
Jestem inwestorem długoterminowym i będe zawsze to podkreślał. Na warszawskiej giełdzie od 2000 roku. Nigdy nie kupiłbym akcji spółki której nie chciałbym posiadać na własność gdybym miał nieograniczone możliwości finansowe. email: kontakt@longterm.pl
Najnowsze wpisy
2013-08-24 09:09 44 analizy polskich spółek
2013-08-05 11:18 Letnia hossa
2013-07-03 09:54 Darmowy e-book!
2013-06-26 19:23 QE OR NOT QE?
2013-06-23 22:43 Darmowe szkolenie z inwestowania
Najnowsze komentarze
2014-01-29 20:32
cvdfer:
44 analizy polskich spółek
zarobił swoją kasę na idiotach dzięki swoim marnym analizom i wyjechał z kraju, teraz bawi się[...]
2014-01-06 19:04
najlepszeprezenty.com.pl:
16 spółek które dadzą zarobić na odbiciu
pozdrowienia :)
2013-12-23 13:11
rtvagd:
Największy kryzys gospodarczy w historii ludzkości
pozdrowienia :)