ANALIZA GIEŁDY AKCJI 28.02.2012
 Oceń wpis
   

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY BIULETYN O TEMATYCE INWESTYCYJNEJ: longterm44@gmail.com

KUP NAJNOWSZY RAPORT Z ANALIZAMI 16 NAJLPESZYCH SPÓŁEK:longterm44@gmail.com 

Komentarze (2)
ANALIZA GIEŁDY AKCJI 19.02.2012
 Oceń wpis
   

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY BIULETYN O TEMATYCE INWESTYCYJNEJ: longterm44@gmail.com

KUP NAJNOWSZY RAPORT Z ANALIZAMI 16 NAJLPESZYCH SPÓŁEK: longterm44@gmail.com 

Komentarze (3)
e-BOOK
 Oceń wpis
   

Witam, 

Już jest w sprzedaży pierwszy e-book mojego autorstwa pt. "INWESTUJ LONGTERM" czyli 51 stron elektronicznej książki, w której przedstawiam swoje metody inwestycyjne, dzielę się wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas 12-letniego, samodzielnego inwestowania na giełdzie. Na koniec przytaczam również konkretne przykłady udanych inwestycji z przeszłości (case studies ). Opracowanie jest adresowane zarówno do początkujących jak i doświadczonych inwestorów. Jestem przekonany że inwestor na każdym etapie swojego rozwoju znajdzie w tym e-booku wiele cennych i niekonwencjonalnych spostrzeżeń, jakich na próżno szukać w typowej literaturze tematu! Zamówienia na email: longterm44@gmail.com 

                   

Recenzje e-booka można znaleźć tutaj:

http://www.lazyshare.blogspot.com/2012/03/znowu-se-walne-recke-taki-przywilej.html

oraz 

http://szkolaakcji.blogspot.com/2012/03/literatura-dobrego-inwestora-czesc.html

A oto recenzje przysłane przez czytelników na mój email:

 

"...Jestem właśnie po lekturze Pana e-booka i muszę przyznać, że pozytywnie mnie zaskoczył.

Z giełdą jestem związany od 2005 za sprawą pewnego spadku, gdzie moim udziałem stało się posiadanie pewnej ilości akcji jednej ze spółek z wigu20. Po drodze jak wiemy było jedno duże i mniejsze załamanie, a ja stałem z boku odbierając tylko coroczna dywidendę.

W 2007 plułem sobie w brodę, że nie sprzedałem i odkupiłem rok później, a w ostatnie lato nie było mnie na miejscu, a o zleceniu stop loss to oczywiście nie było mowy.
No ale łatwo mówić z perspektywy czasu... Od tego czasu zgłębiam wiedzę poświęcając w miarę czasu ekonomii i giełdzie…

Wracając do Pana publikacji to inplus wymieniłbym:

- praktyczna wiedzę w pigułce - może to też zasługa formy publikacji, bo w książce to trochę lania wody musiałoby być dla objętości ;)
- uporządkowanie wiadomości - przy lekturze otwierają się zapadki i połączenia w głowie i łapiemy się na tym, że to przecież takie oczywiste! i dlaczego wcześniej o tym nie myśleliśmy w ten sposób!
- luźny i ciekawy styl - dobrze i szybko się to czyta a to swoją drogą nie takie proste
 
życzę kolejnego kroku jako debiut na rynku wydawniczym, kolejnego czytelnika już Pan zyskał :)

pozdrawiam

Marcin A. ..." 
 
 
" ...Witam,
Odwołuje swoje słowa, że 36 zł to dużo za 50 stron. Rewelacyjna
książka, krótko, kompleksowo na temat, bez truizmów na 100 stron typu
'kupuj tanio, drogo sprzedaj'.
Do omawianych przez Pana wskaznikow badajacych koniunkture gieldowa
dorzucilbym jeszcze raporty IZFA o zaangazowaniu krajowych podmiotow
instytucjonalnych.
 
Michał S. ..."
 
"...Właśnie przeczytałem e booka. Czytając miałem wrażenie ze piszesz o mnie, moja historia z giełdą zaczęła się niecałe 2 lata temu i emocje jakie mi towarzyszyły w tym czasie do złudzenia przypominają te z e-booka. Ale mimo to gdybym rozpoczął właśnie wtedy i wiedział o tych informacjach, które są zawarte w e-booku pewnie bym się do nich nie zastosował, ze względu na to ze to trzeba przeżyć. Ale żeby czuć to "coś" na własnej skórze to trzeba zainwestować realne pieniądze , w których zdobycie wkładamy dużo czasu i wysiłku (mam na myśli prace na etat czy inny jakiś rodzaj uzyskiwania dochodu) i samemu wyciągnąć wnioski gdzie popełniło się błąd. Początkowi inwestorzy zaczynają od gry wirtualnej, gdzie nie towarzysza żadne emocje i moim zdaniem to jest błąd przed prawdziwym wejściem na giełdę. Lepiej założyć rachunek maklerski i nawet kupić akcje za 100 zł, będzie to zdecydowanie lepsza nauka.

Zachęcam wszystkich początkujących i bardziej doświadczonych graczy do zapoznania się z tym e-bookiem, każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Nie ma w nim przepisu na sukces bo taki na giełdzie nie istnieje ale są podpowiedzi oraz wskazówki co można uczynić by taki sukces być może w przyszłości osiągnąć. 

Pozdrawiam 


P.S.

Świetna robota!!!..."
 
Paweł A. 
 
Jeśli chodzi o Pański e-book "Inwestuj Longterm" to jakiś czas temu go nabyłem, natomiast dopiero niedawno go przeczytałem i chciałbym się podzielić z Panem moimi uwagami. Jeżeli chodzi o jego treść to bardzo dobrze się go czyta. Jest "wciągający" - praktycznie na raz go się czyta. Pisze pan konkretnie i na temat. Pomimo niewielkiej objętości przekazuje Pan sporo wiedzy oraz co wg. mnie jest najważniejsze - opisuje Pan swoją filozofię inwestowania. Uważam, że wykonał Pan kawał świetnej roboty i jestem w 100% zadowolony z zakupu. Jeśli chodzi o uwagi, to są one raczej natury technicznej niż merytorycznej. Dotyczą one e-booka oraz ukazujących się co jakiś czas biuletynów.

Paweł K. 

 

Osoby zainteresowane zakupem proszone są o kontakt na mój email: longterm44@gmail.com

Komentarze (11)
RANKING BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH LUTY 2012
 Oceń wpis
   

Witam, 

Przedstawiam kolejny ranking blogerów niezależnych, który sukcesywnie się rozrasta i liczy już 52 blogów! Przy nazwie aktualny rating blogera a w nawiasie poprzednia pozycja w rankingu. Jeśli nie ma tych informacji to znaczy że blog debiutuje w zestawieniu. 

1) Natura Bramy AAA (3) http://naturabramy.wordpress.com/ Zawsze z przyjemnością czyta się wpisy przygotowane z najwyższą starannością i szacunkiem dla czytelników. Niezwykle skrupulatny i pracowity bloger, dzielący się wiedzą, którą mało kto dzieliłby się publicznie.

2) Lazy Share AAA (14) http://www.lazyshare.blogspot.com/ Mój znajomy redaktor z magazynu www.equitymagazine.pl Bartek Szyma awansował bardzo mocno, nie tyle za sprawą swoich ostatnich wpisów w których przedstawia sowitą stopę zwrotu za ubiegły rok ale głównie dzięki rewelacyjnemu artykułowi o inwestowaniu w spółki dywidendowe w ostatnim numerze Equity.

3)  Wykresy Giełdowe (1) AAA http://wykresygieldowe.bblog.pl/ Autor bloga bardzo dobrze przewidział zachowanie się walut w ubiegłym roku. Znajdował się również w zdecydowanej opozycji analityków wieszczących „koniec świata” i kolejną bessę. Niestety ostatnio jakby coraz mniej chęci lub pewności w przepowiadaniu dalszej sytuacji na giełdzie stąd spadek z pozycji lidera.

4) Filip Rudnicki (11) AAA http://10-procent-rocznie.blogspot.com/ Świetny bloger, którego każdy wpis czyta się z dużą przyjemnością i czeka się na kolejny. Myślę że nawet najbardziej doświadczeni gracze mogą uczyć się wiele od Filipa.

5) Tobiasz Maliński (9) AA+ http://www.tobiaszmalinski.pl/ Autor jest radykalnym wyznawcą analizy fundamentalnej co może skazywać go w dzisiejszych czasach na opinię „dinozaura”. Bardzo ciekawe analizy video podczas których Tobiasz zwraca uwagę na kluczowe aspekty sprawozdań finansowych spółek. Napisał też już kilka ciekawych książek o tematyce inwestowania w akcje, w tym chyba najbardziej znaną „Dlaczego Twój makler wolałby abyś tego nie wiedział”.

6) Humanista na giełdzie (8) AA+ http://humanista-na-gieldzie.blogspot.com/ Niezwykle ciekawe prezentacje video, pokazujące wykresy interesujących autora aktywów wraz analizą własnych strategii inwestycyjnych. Jest to obok Darka Bartłomiejczaka drugi bloger, wykorzystujący tą niezwykle ciekawą multimedialną formę przekazu.

7)  Zbigniew Stawicki (2) AA+ http://astronomiafinansowa.blogspot.com/ Zbyszek przekombinował na początku roku. Już wymieniłem go w jednym z wpisów jako wieszczącego hossę i wielomiesięczny dołek na giełdzie by zaraz zmienił zdanie i przez kilka tygodni nieustannie usiłował złapać górkę. W jednym trzeba mu przyznać rację co napisał „stawiaj stopa bo Ci jaja urwie!”:-)

8) Dariusz Batłomiejczak (4) AA+ http://dariuszbartlomiejczak.pl/ Darek ostatnimi czasy zupełnie zignorował rajd byków. W swoich codziennych komentarzach ciągle widział szczyt i odnajdywał kolejne argumenty za tezą że spadki są tuż, tuż a rynek rósł i rósł.

9)  Paweł Biedrzycki (5) AA+ http://strefainwestorow.pl/ Paweł kontynuuję z pasją swój wieloletni projekt i z wielkim profesjonalizmem dzieli się swoją wiedzą.

10)  Giełdy Świata AA+ (6) http://gieldyswiata.wordpress.com/ Autor ponoć grał na giełdzie już na długo przed powstaniem naszej GPW, a wśród jego mistrzów można wymienić samego słynnego Kostolany’ego. Inwestuje głównie lub nawet chyba wyłącznie na kontraktach terminowych i Forexie więc pewnie najbardziej zainteresuje graczy z tych rynków.

11)  Technika Ichimoku (11) AA+ http://www.technikaichimoku.pl/ Autor bloga jest jednym z najlepszych ekspertów od japońskiej techniki Ichimoku w Polsce. To on był pomysłodawcom książki „Sukces na giełdzie” napisanej przez wielu znanych i cenionych polskich praktyków giełdowych 

12) Piotr „Stańczyk” Janiszewski (13) AA+ http://atafinancialresearch.bblog.pl/ Pojawił się jak to się mówi znikąd w ubiegłym roku i od razu wdarł się przebojem do czołówki blogów o giełdzie. Unikalny styl objawiący się nawet w specyficznym języku jest czymś wobec nie sposób przejść obojętnie – można Piotra lubić lub nie, ale czytać trzeba!

13) Appfunds (12) AA+  http://appfunds.blogspot.com/ Blog nie tylko o inwestowaniu w akcje o szeroko rozumianym oszczędzaniu i generalnie zarządzaniu swoim kapitałem.

14) Szkoła Akcji (23) AA http://szkolaakcji.blogspot.com/ Kolejny obok Tobiasza wyznawca filozofii Warrena Buffetta czyli inwestor skoncentrowany na właściwej wartości przedsiębiorstw.

15) Pokonać Rynek (19) AA http://pokonac-rynek.pl/ Chłopaki z Poznania tworzą bardzo ciekawy projekt który podchodzi już niemalże pod mini portal finansowy poświęcony giełdzie. Są to młodzi-gniewni blogerzy, którzy swoją przyszłość chcą wiązać z rynkiem akcji i mogą o niej pisać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – polecam gorąco.

16) Risk and Profit (13) AA http://risk-and-profit.blogspot.com/ Wywodzący się z forum Money.pl popularny “Flavio” od zawsze był niedźwiedziem. Zaczął pisać o nadchodzącej bessie już na początku 2011 i trzeba przyznać że po początkowych pomyłkach jednak trafił. Ten sukces bardzo go zmotywował i ostatnio jest coraz bardziej aktywny ale i bardzo merytoryczny.

17)  HarmonicTrading (15) AA http://www.harmonictrading.pl/ Podziwiam za determinacje w ciągłym usiłowaniu przewidzenia zachowania się indeksów giełdowych. Ja już się z tego można powiedzieć wyleczyłem ale cieszę się że jest ktoś kto wciąż wierzy iż rynek da się autentycznie przewidywać.

18)  Rafał Hirsch (17) AA- http://rafalhirsch.blogspot.com/ Popularny dziennikarz TVN CNBC całkiem nieoczekiwanie pokazał się z bardzo dobrej strony jako bloger. Prezentowana wiedza i wnioski są na najwyższym poziomie co nie jest delikatnie mówiąc domeną naszych rodzimych dziennikarzy. 

19) Chciwy Spekulant (18) AA- http://spekulant.blox.pl/html Kiedyś wpisy były częstsze, ostatnio jakby mniejsze zacięcie ale zawsze z przyjemnością się czyta kogoś kto autentycznie jest zafascynowany tematem giełdy

20) Artur Nawrocki (20) AA- http://arturnawrocki.bblog.pl Jeden z redaktorów Money.pl postanowił najwyraźniej podnieść nieco poziom polskiej blogosfery i rozpoczął pisanie własnego bloga. Jak dotąd czyta się jego wpisy z prawdziwą przyjemnością i zainteresowaniem. Oby tak dalej bo rzadko można spotkać maklera z uprawnieniami do doradztwa niezwiązanego z żadną instytucją i dzielącego się publicznie wiedzą – polecam gorąco

21) Portfel Akcyjny (22) AA- http://portfelakcyjny.blogspot.com/ Ciekawy blog prowadzony przez inwestora pokazującego swoje konkretne ruchy i decyzje inwestycyjne.

22) Kamil Oziemczuk (24) AA- http://ichimoku.blox.pl/html Kolejny obok Marka Marcinowskiego ekspert od japońskiej sztuki inwestycji – Ichimoku. Autor na bieżąco podaje własne prognozy wsparte wykresami oczywiście wedle zasad japońskich mistrzów.

23) Podtwórca (26) AA- http://podtworca.blogspot.com/ Autor w pasjonujący sposób przedstawia swój obraz rynku.

24) Finanse Studenta AA- (32) http://finansestudenta.blogspot.com/ Ciekawy blog prowadzony przez ambitnego studenta i redaktora znanego portalu www.stockwatch.pl 

25) Alfred „Milton” Bogucki A+ (27) http://ab.bblog.pl/ Kolejny “nadworny” niedźwiedź bblog.pl bo ja nie pamiętam aby kiedykolwiek napisał byczy komentarz ale taki już jest jego urok.

26) E-giełda (29) A+ http://e-gielda.blogspot.com/ Ciekawy bloga ale ostatnio zaniedbywany.

27) Robert Żuk A+ (30) http://robert000000.bblog.pl/  Autor skupia się raczej na analizie technicznej ale ostatnio można poczytać również ciekawe komentarze fundamentalne. 

28) Optymist  A+ (31) http://analizyinwestora.bblog.pl/ Kolejny debiutant piszący rzadko ale bardzo wartościowo o inwestowaniu.

29)  Jacek „Dieter” Stelmachowski A- http://www.inwestorgieldowy.com/aktualnosci_1,0.html Popularny Dieter to bardziej forumowicz znany głównie z forum Białka:http://wojciechbialek.blox.pl/2011/12/Dziesiec-argumentow-i-pol.html#ListaKomentarzy 

30) Akcje przy Kawie A- http://bart-zielinski.blogspot.com/ Bardzo religijny trader co chyba jednak w dzisiejszych czasach jest rzadkością. Ostatnio częściej przeważają wpisy właśnie o Bogu, tak jakby to głównie on miał pomóc Bartkowi w udanych inwestycjach

31) High Book Value A- http://highbookvalue.com/ Kolejny znany i lubiany redaktor stacji TVN CNBC – Jan Niedziałek postanowił w końcu wyjść z ukrycia i wraz ze swoim znajomym analitykiem finansowym, założył blog o tematyce inwestycji ale w oparciu o wiedzę z  przeczytanych, wysoce wartościowych książek.

32) Nasza Sakiewka  http://www.nasza-sakiewka.com.pl/ Debiut w zestawieniu ale naprawdę rzetelna ekipa godna polecenia każdemu.

33) Zapiski maklera giełdowego http://maklerblog.pl/ Kolejny debiutant więc kolejność przypadkowa ale zainteresował mnie bardzo i co ważne faktycznie posiada licencję maklerską.

34) Na-plus http://na-plus.blogspot.com/ Powrót do zestawienia, głównie za wielką pracowitość. Napiera po kilka wpisów dziennie aż klawiatura trzeszczy:-)

35) Mateusz Niewiński http://blog.viixpublish.info/ Bardzo ciekawy blog poświęcony głównie rynkowi Forex na którym autor aktywnie spekuluje.

36) Świat Ichimoku http://ichimokuworld.blogspot.com/ Kolejny świetny blog o japońskiej technice świecowej.

37) Dziennik Inwestora http://dziennikinwestora.blogspot.com/ Ciekawy blog aktywnego inwestora.

38) Ynwestycje http://ynwestor.blogspot.com/ Bardzo dobry blog przedstawiający własne decyzje inwestcyjne autora.

39) Moje Kreski http://mojekreski.blogspot.com/ Super blog przedstawiający aktualne analizy spółek giełdowych.

40) Inwestor http://www.inwestor.naszastrona.pl/ Świetny blog o aktywnym inwestowaniu na giełdzie.

41) Fundusze droga do bogactwa http://pokonacgielde.blogspot.com/ Zajebisty blog prowadzony przez doświadczonego inwestora z krwi i kości. Powinien mocno awansować w kolejnym zestawieniu.

42) Moc Inwestycji http://moc-inwestycji.blogspot.com/ Bardzo mocny blog o inwestowaniu.

43) Wykresologia http://wykresologia.blogspot.com/ Bardzo fajny blog o analizie technicznej.

44) Almanach Inwestora http://www.almanachinwestora.pl/ Rewelacyjny blog o inwestowaniu pisany z pasją.

45) Świat Według Leszcza http://www.swiatwedlugleszcza.pl/ Niezłe spojrzenie leszcza na świat inwestycji.

46) Analizy GPW http://analizy-gpw.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog o giełdzie.

47) AT Trader http://at-trader.blogspot.com/ Bardzo dobry blog o analizie technicznej.

48) Portfel Giełdowy http://portfelgieldowy.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog o giełdzie.

49) Kupowanie http://kupowanie.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog o inwestycjach w akcje.

50) Inwestor Giełdowy http://inwestor-gieldowy.blogspot.com/ Niezły blog o inwestowaniu i nie tylko.

51) Niedźwiedzie i Byki http://niedzwiedzieibyki.blogspot.com/ Niezła nazwa i niezły blog.

52) Gra na giełdzie http://granagieldzie.com/ Świetny blog o giełdzie.


Pozdrawiam

Albert "Longterm" Rokicki

longterm44@gmail.comKomentarze (0)
Grecja bankrutuje! Czy czeka nas kolejny krach?
 Oceń wpis
   

Witam, 

W Grecji dosłownie wrze i nastroje są niemalże rewolucyjne. Czy bankructwo Grecji i wyjście tego kraju może spowodować potężny krach na giełdzie? Jak długo 300 Spartan zdoła powstrzymać milionową armię pragnącą splądrowania i spalenia Aten? 

Do ilu spadnie nas WIG20 i czy to jest najwyższa pora aby sprzedawać akcje? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w moim kolejnym biuletynie już w ten weekend. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt na mój email: longterm44@gmail.com 

Komentarze (17)
Jak zaczęła się dynastia byków?
 Oceń wpis
   

Witam, 

Dzisiaj wpis pośrednio tylko związany z giełdą. Jest 7 maja 1989 i ostatni, decydujący mecz pierwszej rundy play off  (fazy pucharowej)  w najlepszej lidze koszykówki świata - NBA. Potęga obstawiona z numerem 3 w konferencji wshodniej - Cleveland podejmuje w swojej hali młodych pretendentów - Chicago Bulls, którym udało się nieoczekiwanie wejść do finałowej fazy z 6 miejsca. Warto wspomnieć iż nikt przed tą serią spotkań nie dawał cienia szans drużynie Byków i nawet gazeta z ich własnego miasta - Chicago Tribune wytypowała Clevelend na zwycięzców...Na 3 sekundy przed końcem meczu faworyzowani gospodarze prowadzili jednym punktem. Byki miały ostatnią szansę na oddanie decydującego rzutu i oczywiście musiał go oddać ich najlepszy strzelec - Michael Jordan.  Warto zwrócić uwagę na nazwisko zawodnika, który podaje piłkę do Jordana z linii bocznej boiska:-)

 

Chicago Bulls i Michael Jordan nie wygrali swojego pierwszego mistrzostwa tego roku. Na ten tryumf musieli czekać jeszcze 2 lata, ale zwycięstwo z Cleveland spowodowało w nich poczucie że mogą wygrać z każdym i zostać najlepszą drużyną świata. Cleveland Cavaliers już nigdy nie byli w stanie się podnieść po tej porażce i za każdym kolejnym razem przegrywali z Bulls. Drużyna Michaela Jordana zdobyła przez kolejne 10 lat aż 6 tytułów mistrzowskich tworząc jak to nazywają Amerykanie "dynastię" - w tym przypadku "dynastię byków". 

I jeszcze piosenka jaką najlepszy sportowiec w historii słuchał przed każdym meczem w 1989 roku:

 

Pozdrawiam 

Albert "Longterm" Rokicki 

kontakt email: longterm44@gmail.com 

Komentarze (0)
Opory są po to żeby je łamać
 Oceń wpis
   

Witam, 

Wśród większości nielicznej już grupy aktywnych obserwatorów giełdy akcji, panuje konsensus iż nie poradzimy sobie z pokonaniem kluczowych oporów technicznych, przy których się znaleźliśmy na wykresach głównych indeksów zarówno u nas jak i w USA. Trzeba przyznać że znaleźliśmy się w okolicach tych głównych oporów w zaskakująco krótkim czasie ok. 3 tygodni notując imponujący wzrost o 12%. Jednak właśnie ten powszechny sceptycyzm i niewiara w złamanie oporów "z marszu" a nawet obawy o powrót bessy, powodują iż nabieram coraz więcej pewności że sobie z nimi dość łatwo poradzimy. Proponuje zatem zastanowić się gdzie znajdują się naprawdę mega ważne opory, posługując się nieco dłuższą skalą czasową. Moim zdaniem analizowanie rzeczywistości w krótszej perspektywie, takiej jak wykres dzienny zakłamuje często prawdziwy obraz i wysyła nam mylne wnioski. 

Zapraszam zatem do analizy wykresów tygodniowych zarówno amerykańskiego S&P500 jak i naszego WIG20. 

Na początek Jankesy:

Nawet teraz patrząc na ten wykres po raz kolejny zadaje sobie pytanie czy mnie moje własne oczy nie mylą...jeśli jednak z moim wzrokiem jest wszystko OK to znaczy że Amerykanie już pokonali wszystkie długoterminowe opory i pozostają im tak naprawdę tylko poprzednie szczyty z kwietnia 2011 na 1372 i tam dopiero bym się spodziewał jakiegoś dłuższego przystanku ale wcale nie jest powiedziane że nie będą ciągnęli agresywnie wyżej bo takie pęknięcie jak ja to nazywam "bańki strachu" jest bliskie. W poprzednim wpisie nawet pokazałem jak powoli pęka bańka na postrzeganych jako "bezpieczna przystań" obligacjach 10-letnich gdzie powstała rzadko spotykana formacja odwócenia trendu zwana "porzuconym dzieckiem" (bardzo proszę o brak jakichkolwiek skojarzeń z tragicznymi wydarzeniami które miały miejsce ostatnio w Sosnowcu). Teraz chciałbym przedstawić wykres naszego WIG20 i zaproponować wskazanie analogicznego poziomu oporu dla naszego rynku.

 Jak widać my mamy jeszcze bardzo duży potencjał na wzrosty i ogromny margines ryzyka zanim zbliżymy się do kluczowego moim zdaniem oporu jaki wypada na powyższym wykresie dopiero na poziomie mniej więcej 2600-2700. Mamy zatem jeszcze zdrowe 9,5-13% potencjalnych wzrostów wobec ryzyka utraty 2,8-3% gdyż moim zdaniem ewentualna korekta będzie płaska i nie zjedziemy już poniżej 2300. Taki stosunek potencjalnego zysku do straty nakazuje mi utrzymywać moje pozycje mniej więcej z takim samym zaangażowaniem jak 3 tygodnie temu. Według mnie wysublimowany sposób w jaki zbliżamy się do naszego ważnego oporu na 2433-2450 i brak jakiejkolwiek euforii są wielkimi sprzymierzeńcami byków. Dopóki ostatni zatwardziały niedźwiedź nie rzuci ręcznikiem to wzrostowy trend będzie kontynuowany. 

PS: Dzisiejszy wpis chciałem dedykować tragicznie zmarłej małej Madzi, której oddaje cześć i składam hołd za to co ją spotkało. Bardzo piękna i oddająca ten wielki żal jest moim zdaniem reakcja ludzi poprzez spontaniczne, masowe składanie zniczy, kwiatów a nawet pluszowych misiów, czyniąca z dziewczynki prawdziwego bohatera narodowego. Po raz kolejny potwierdza się fakt iż w naszym narodzie to reakcje na te najbardziej tragiczne wydarzenia są najpiękniejsze. To taka jedynie mała pociecha ale zawsze jakiś mały ogień w mroźnej zimie przeogromnego smutku, którego rzecz jasna nic nie jest w stanie zrekompensować...

Pozdrawiam

Albert "Longterm" Rokicki

Darmowy biuletyn o tematyce inwestycyjnej - napisz do mnie maila z zapytaniem:

longterm44@gmail.com

 

 

Komentarze (19)
Porzucone dziecko
 Oceń wpis
   

Witam, 

W poniedziałek na rentowności 10-letnich obligacji USA wystąpiła niezwykle rzadka formacja japońskich technik świecowych zwana "porzuconym dzieckiem". Jest to formacja techniczna odwracająca trend i polegająca na tym iż po silnych spadkach następuje ostatnia luka wyczerpania (mocny spadek już na otwarciu sesji) po którym brak już jest siły i determinacji do dalszych spadków. Dzisiaj wielka biała świeca zamknęła z nawiązką lukę z poniedziałku sprawiając że teoria o "porzuconym dziecku" się całkowicie potwierdziła...

Przypominam że rosnąca rentowność świadczy o wycofywaniu się kapitału z obligacji postrzeganych jako "bezpieczna przystań". Może to świadczyć o tym iż pieniądze te zasilą prędzej czy później rynek akcji. 

Pozdrawiam

Albert "Longterm" Rokicki

longterm44@gmail.com

 

Komentarze (0)
CO Z TĄ HOSSĄ?
 Oceń wpis
   

Witam, 

Zapraszam do lektury najnowszego, jak zwykle rewelacyjnego numeru magazynu Equity. Jest już gotowy do ściągnięcia a w nim mój artykuł pt. "CO Z TĄ HOSSĄ?" Kliknij na poniższy baner i pobierz bezpłatny magazyn:

Komentarze (11)
J LO RECOVERY na budowlance:)
 Oceń wpis
   

 Witam, 

Dzisiaj wpis o słynnej amerykańskiej piosenkarce, aktorce i businesswoman, Jennifer Lopez, znanej również pod pseudonimem scenicznym "J LO"

Jak widać trudno zarzucić jej brak urody ale myślę że bardziej zasłynęła inna część ciała J LO :)

OK ale jaki to ma związek z giełdą? Otóż w USA już jakiś czas temu weszło do terminologii traderów z Wall Street powiedzenie "J LO recovery", które oznacza w wolnym tłumaczeniu odbicie w kształcie J LO:) Spójrzmy teraz na wykres naszej budowlanki czyli WIG_BUDOW i co widzimy?

Kojarzy się z czymś? To może jeszcze jedna z większych spółek z tego sektora czyli Polimex 

J LO Recovery czyli łagodne odbicie w ksztłcie J LO i to by było na tyle dzisiaj...

Osoby zainteresowane otrzymywaniem darmowych biuletynów o tematyce inwestycyjnej proszone są o wysłanie krótkiego zapytania na email: longterm44@gmail.com 

Komentarze (0)
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
O mnie
Albert Rokicki
Jestem inwestorem długoterminowym i będe zawsze to podkreślał. Na warszawskiej giełdzie od 2000 roku. Nigdy nie kupiłbym akcji spółki której nie chciałbym posiadać na własność gdybym miał nieograniczone możliwości finansowe. email: kontakt@longterm.pl
Najnowsze wpisy
2013-08-24 09:09 44 analizy polskich spółek
2013-08-05 11:18 Letnia hossa
2013-07-03 09:54 Darmowy e-book!
2013-06-26 19:23 QE OR NOT QE?
2013-06-23 22:43 Darmowe szkolenie z inwestowania
Najnowsze komentarze
2014-01-29 20:32
cvdfer:
44 analizy polskich spółek
zarobił swoją kasę na idiotach dzięki swoim marnym analizom i wyjechał z kraju, teraz bawi się[...]
2014-01-06 19:04
najlepszeprezenty.com.pl:
16 spółek które dadzą zarobić na odbiciu
pozdrowienia :)
2013-12-23 13:11
rtvagd:
Największy kryzys gospodarczy w historii ludzkości
pozdrowienia :)