CO DALEJ Z LIDERAMI HOSSY?
 Oceń wpis
   

Jest już najnowszy numer najlepszego według mnie magazynu o tematyce inwestycyjnej - Equity Magazine. To już 15 numer a w nim mój artykuł pt. "Co dalej z liderami przyszłej hossy?" Życzę miłej lektury (kliknij na poniższy baner i ściągnij darmowy magazyn):

 

 

 

Komentarze (0)
PRZED SESJĄ 28.06
 Oceń wpis
   

Dzisiaj przed nami bardzo ważne dane z amerykańskiego rynku pracy, które powinny ukazać kondycję chorującej wciąż największej gospodarki świata. Jeśli dane okażą się lepsze od oczekiwań to może stać się to silnym impulsem do dalszych wzrostów na giełdzie. 

CZYTAJ CAŁOŚĆ ARTYKUŁU NA SERWISIE WWW.LONGTERM.PL 

Komentarze (0)
PRZED SESJĄ 27.06
 Oceń wpis
   

Wczoraj WIG20 w imponującym stylu wzrósł o prawie 2%, co przy spadających indeksach w zachodniej Europie i w USA na początku sesji, mogło zaskoczyć większość obserwatorów. Próbuje się tłumaczyć te zwyżki końcówką półrocza ale przecież gdyby sentyment na świecie był zły to nikt nie chciałby się wychylać.

Uważam że rynek zwyczajnie dyskontuje już przyszłość a ta najwidoczniej okaże się lepsza niż się tego spodziewają ekonomiści. Wielu z nich straszyło nas sporym spowolnieniem, a niektórzy nawet łagodną recesją w tym roku, tymczasem  polska gospodarka wciąż opiera się kryzysowi i zachowuje wzrost na poziomie 3% i wyższym rok do roku. Wczorajsze dane makro potwierdziły ten pozytywny trend i wyjątkową odporność naszego kraju na zewnętrzne wstrząsy. Sprzedaż detaliczna wzrosła o 7,7% r/r w maju i na uwagę zasługuje ponad 20% skok sektora mebli, RTV i AGD. Nie przeceniałbym tu wpływu Euro 2012 bo nie wierzę że to jedynie mistrzostwa Europy skłoniły Polaków do szturmu sklepów

CZYTAJ CAŁOŚĆ ARTYKUŁU NA SERWISIE: WWW.LONGTERM.PL 

Komentarze (0)
DZISIAJ NASTROJE KONSUMENTÓW W USA
 Oceń wpis
   

Dzisiaj w kalendarzu co prawda nie ma bardzo istotnych danych, które zazwyczaj mają istotny wpływ na rynek ale uważam że nie można przegapić godziny 16 i odczytu nastrojów amerykańskich konsumentów.

Poprzednia wartość to 64,9 i spodziewany jest spadek do 63,50 i tu upatrywałbym sporej niespodzianki, gdyż consensus analityków jest bardzo niski a przecież w ostatnich tygodniach bardzo mocno potaniały w USA ceny paliw. Jest to niezwykle ważny czynnik szczególnie dla ludzi ubogich (zdecydowana większość z nich należy do elektoratu Barracka Obamy).

CZYTAJ CAŁOŚĆ ARTYKUŁU NA NOWYM SERWISIE: WWW.LONGTERM.PL 

 

Komentarze (0)
DZISIAJ WAŻNE DANE Z RYNKU NIERUCHOMOŚCI
 Oceń wpis
   

Tydzień rozpoczynamy od spadków, będących kontynuacją korekty z poprzedniego tygodnia, spowodowanej rozczarowaniem inwestorów po ogłoszeniu decyzji FED.

Uważam że taka realizacja krótkoterminowych zysków jest całkiem zdrowa i w naturalny sposób przyczyni się do kontynuacji wzrostów w tym tygodniu, bowiem wystarczy teraz niewielki pozytywny impuls aby zmusić inwestorów do szybkiego powrotu na rynek.Ten tydzień jest ubogi w istotne dane makro ale akurat dzisiaj o godz. 16 będziemy mieli ważny odczyt z amerykańskiego rynku nieruchomości. Poznamy ilość nowych domów sprzedanych w poprzednim miesiącu

CZYTAJ CAŁOŚĆ ARTYKUŁU NA WWW.LONGTERM.PL 

Komentarze (0)
TRZY SPÓŁKI PROWZROSTOWE
 Oceń wpis
   

Zapraszam na pierwszy wpis z cyklu prowzrostowe spółki tygodnia dostępny na nowym serwisie:

www.longterm.pl 

Komentarze (0)
CO DALEJ ZE ZŁOTEM I ROPĄ?
 Oceń wpis
   

Na tym blogu napisałem w maju dwa artykuły opisujące sytuację na rynku dwóch kluczowych dla rynków finansowych surowców – ropy naftowej i złota. Od momentu publikacji wpisu „Wielki short na ropie” surowiec ten staniał o 17% a momentami podczas wczorajszej sesji był o 20% niżej w stosunku do ceny z dnia wpisu. Nie piszę tego aby udowadniać że miałem rację czy że wpis okazał się  proroczy ale żeby zwrócić uwagę na obecną sytuację jaka się kształtuje w notowaniach „czarnego złota”.

CZYTAJ CAŁOŚĆ ARTYKUŁU NA WWW.LONGTERM.PL 

 

Komentarze (0)
TĄPNIĘCIE NA WALL STREET
 Oceń wpis
   

Wczoraj giełda w Nowym Jorku zanurkowała – Dow Jones stracił 1,93% a S&P 500 aż 2,23% – to były największe spadki od 1 czerwca, kiedy to ten ostatni indeks stracił 2,46%. Poprzedni taki spadek okazał się jednak swoistym katharsis dla rynku i po oczyszczeniu rynku sprawił iż Amerykanie wzrośli potem o 6,7% w przeciągu kolejnych 2 tygodni. Uważam że podobnie będzie i tym razem, gdyż to najprawdopodobniej komputery zaprogramowane na czyszczenie stop lossów zjechały na chwilę poniżej linii trendu i być może dotkną jeszcze SMA15 lub nieznacznie zejdą poniżej, przed następnym silnym ruchem w górę.

Dlaczego tak uważam? Czytaj całość artykułu na www.longterm.pl 

 

Komentarze (0)
FED PRZEDŁUŻA TWISTA
 Oceń wpis
   

Wczoraj amerykański FED podjął decyzję o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian co było oczywiście całkowicie spodziewane przez rynek ale co ciekawe pojawiły się głosy

że pierwsza podwyżka może nastąpić uwaga – dopiero w 2015 roku (sic!) i teraz w komunikacie pojawiło się zapewnienie pozostawienia poziomu 0-0,25% przynajmniej do końcówki 2014 roku. (cytuje: „at least through late 2014″.) Można z tego śmiało wywnioskować że FED ani nie ma ustalonej twardej daty (najpierw miał być koniec 2013, teraz 2014 a za kilka miesięcy może to być 2015) ani szczególnej chęci aby w ogóle rozważać podwyżki stóp. Uważam że taka aluzja może być traktowana jako mrugnięcie okiem do rynku, na zasadzie „nie bójcie się – nie zamierzamy w najbliższych 2 latach podnosić stóp więc carry trade na Dolarze może trwać”. Może okazać się to pośrednio również wsparciem dla pogrążonej w kryzysie Europy, bowiem inwestorzy zza Oceanu mogą pokusić się o inwestycje w europejskie akcje i obligacje będące obecnie  w promocji.

CAŁOŚĆ ARTYKUŁU MOŻNA PRZECZYTAĆ NA STRONIE WWW.LONGTERM.PL 

Komentarze (0)
Nowy serwis dla inwestorów giełdowych
 Oceń wpis
   

Witam, 

Po prawie 6 latach prowadzenia bloga postanowiłem uruchomić własny serwis dla inwestorów giełdowych, który będzie o wiele bardziej rozbudowany i umożliwiał zamawianie analiz on line. Uważam że czekają nas bardzo dobre czasy na rynku akcji, dlatego zamierzam bardzo aktywnie dbać o częste uaktualnianie zawartości nowej strony.

Zachęcam wszystkich moich dotychczasowych czytelników do odwiedzania mojego nowego projektu pod adresem www.longterm.pl oraz do komentowania artykułów. Na każde pytanie postaram się odpowiedzieć najlepiej jak potrafię. 

Osoby które dopiero teraz trafiły na mój blog gorąco zachęcam do zapisania się na darmowy biuletyn inwestycyjny, podając swoje dane na nowym serwisie www.longterm.pl 

Dzisiaj zapraszam na artykuł pt. "Czy czeka nas letnia hossa?

Pozdrawiam 

Albert "Longterm" Rokicki

Komentarze (5)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
O mnie
Albert Rokicki
Jestem inwestorem długoterminowym i będe zawsze to podkreślał. Na warszawskiej giełdzie od 2000 roku. Nigdy nie kupiłbym akcji spółki której nie chciałbym posiadać na własność gdybym miał nieograniczone możliwości finansowe. email: kontakt@longterm.pl
Najnowsze wpisy
2013-08-24 09:09 44 analizy polskich spółek
2013-08-05 11:18 Letnia hossa
2013-07-03 09:54 Darmowy e-book!
2013-06-26 19:23 QE OR NOT QE?
2013-06-23 22:43 Darmowe szkolenie z inwestowania
Najnowsze komentarze
2014-01-29 20:32
cvdfer:
44 analizy polskich spółek
zarobił swoją kasę na idiotach dzięki swoim marnym analizom i wyjechał z kraju, teraz bawi się[...]
2014-01-06 19:04
najlepszeprezenty.com.pl:
16 spółek które dadzą zarobić na odbiciu
pozdrowienia :)
2013-12-23 13:11
rtvagd:
Największy kryzys gospodarczy w historii ludzkości
pozdrowienia :)