QE OR NOT QE?
 Oceń wpis
   

 Właśnie ukazał się nowy numer "Equity Magazine", profesjonalnego magazynu poświęconego inwestowaniu na giełdzie. Miałem przyjemność napisać do niego artykuł pt. "QE OR NOT QE?"  w którym odnoszę się do ewentualnych skutków ograniczenia czy wręcz zakończenia programu "drukowania Dolarów" w USA. Kliknij na poniższą okładkę i ściągnij darmowy numer: 

 

Komentarze (0)
Nowe kłopoty dla giełdy w 2013 roku
 Oceń wpis
   

 Pojawił się bardzo oczekiwany 19 numer Equity Magazine, a w nim mój najważniejszy chyba artykuł od początku mojej redaktorskiej kariery. Zrywam całkowicie z optymistycznym tonem jaki prezentowałem do tej pory i przestrzegam przed śmiertelnymi zagrożeniami na rynku akcji. Wojna jeszcze się nie skończyła!

 

Pobierz za darmo najnowszy numer Equity Magazine i przeczytaj mój artykuł pt. Zagrożenia dla rynku akcji w 2013 roku (KLIKNIJ NA OKŁADKĘ PONIŻEJ I PODAJ SWÓJ EMAIL OTRZYMASZ ZWROTNEGO MAILA Z LINKIEM PO NUMERU)

Komentarze (0)
Czy warto mieć miedź?
 Oceń wpis
   

Jest już dostępny nowy numer Equity Magazine, a w nim bardzo ciekawy wywiad z byłym zarządzającym ING OFE, obecnie aktywnym inwestorem i analitykiem niezależnym - Michałem Stopką. Oprócz tego artykuł Michała, o przewadze analizy fundamentalnej nad techniczną, oraz jakże by inaczej, tekst mojego autorstwa, w którym odpowiadam jak zwykle konkretnie i bez zbędnych ceregieli na pytanie czy warto mieć miedź?

Kliknij okładkę poniżej aby pobrać za darmo najnowszy numer:

Komentarze (3)
W poszukiwaniu nowego lidera hossy
 Oceń wpis
   

Witam, 

Z przyjemnością informuję iż jest już do pobrania najnowszy Equity Magazine, a w nim mój artykuł pt. "W poszukiwaniu nowego lidera hossy". Jak wiadomo kiedyś taką spółką, która wyznaczała trendy na GPW i stanowiła motor napędowy naszej giełdy był KGHM ale ten "generał hossy" został uśmiercony podczas pamiętnego expose Donalda Tuska, poprzez ogłoszenie nowego podatku od kopalin. Teraz rynek desperacko rozgląda się w poszukiwaniu nowych liderów - potencjalnych okrętów flagowych naszej gospodarki, które mogłyby ponownie poruszyć tłumy inwestorów i przyciągnąć świeży kapitał na giełdę.

Jakie trzy spółki wytypowałem na potencjalnych następców KGHM w kolejnych hossach? Czy spółki te mogą w przyszłości stać się koncernami globalnymi, konkurującymi poprzez wyrobioną przez lata, silnie rozpoznawalną markę? Odpowiedzi na te pytania i nieco więcej w moim najnowszym artykule w Equity Magazine:

Czy te trzy wymienione spółki znalazły się w moim ostatnim raporcie z analizami najlepszych spółek po wynikach za 2011 rok? Oczywiście że tak - w ten sposób stało się i zdradziłem moje trzy najlepsze konie jakie obstawiam na najbliższe lata. Jednak jeśli chciałbyś zapoznać się ze szczegółową ich analizą i dowiedzieć się jakie pozostałe 13 spółek znalazło się również w raporcie, to napisz do mnie na email i za symboliczną opłatą otrzymasz pełny raport (31 stron, wykresy, analiza fundamentalna, poziomy stop loss): longterm44@gmail.com 


 

Komentarze (0)
Czy Chiny włączą drukarki?
 Oceń wpis
   

Witam, 

Wiadomością dnia były dzisiejsze dane o największym od 22 lat deficycie handlowym w Chinach, który wyniósł aż 31,5 mld $. Jest to moim zdaniem bardzo pozytywna informacja ze względu na to że najprawdopodobniej zmusi władze chińskie do dalszego uwolnienia swojej waluty – Juana w stosunku do Dolara, przez co ceny importu spadną (głównie surowców). Stany Zjednoczone od dawna głośno o to zabiegały i chyba się w końcu doczekają mocniejszej interwencji Narodowego Banku CHRLD. Od kontrolowanego uwolnienia kursu w 2005 roku chińska waluta umocniła się względem Dolara o „jedyne” 30% i trzeba za nią zapłacić mniej więcej 16 Centów. Dla porównania nawet za jedną za najgorszych walut Świata w 2011 roku – Polskiego Złotego trzeba zapłacić w tej chwili 32 Centy (choć w 2008 roku było to przez moment 50c) , nie mówiąc o znajdującym się w głębokim kryzysie Euro za którego Amerykanie muszą dawać aż 131 Centów (sic!). Wyobraźmy sobie jak wystrzeliłby niczym z procy nasz eksport gdybyśmy mieli sztucznie podtrzymywany kurs 6,30 zł za Dolara (tyle obecnie wynosi kurs wymiany w Chinach!). Zatem Państwo Środka czeka dalsza, nieuchronna droga w kierunku umacnianiu swojej waluty tak aby uchronić się przed jeszcze większym deficytem. Fakt ten spowoduje że ich eksport będzie stawał się coraz mniej konkurencyjny, co zapewne da wiele nadziei reszcie Świata i przyniesie ulgę wielu producentom tracącym od lat rynek przez nieuczciwą konkurencję Pekinu. Dodatkowo dochodzi tutaj również aspekt związanego z tym możliwego spowolnienia gospodarczego w Chinach, którego władze w Pekinie będą się starały za wszelką cenę uniknąć. Czyżbyśmy mieli być świadkami jakiegoś programu stymulującego gospodarkę czy też luzowania ilościowego w wydaniu chińskim? W końcu kto jak kto ale komuniści zawsze drukowali najwięcej…

Kolejny plus dla giełdowych byków, które punktują coraz wyraźniej. 

Pozdrawiam 

Albert "Longterm" Rokicki

PS: Zachęcam do lektury najnowszego numeru Equity Magazine w którym ukazał się mój kolejny artykuł. Magazyn można pobrać za darmo klikając w poniższy baner:

 

 

Komentarze (0)
PODCAST EQUITY-JACEK BORAWSKI
 Oceń wpis
   

Witam, 

Redakcja Equity Magazine wprowadziła rewelacyjną nowość - podcast czyli krótką audycję w formie pliku MP3, którą można odsłuchać bezpośrednio na stronie lub ściągnąć, zachować i skorzystać z niej na przykład w drodze do pracy w tramwaju, czy stojąc w korkach w aucie. 

PIERWSZE WYDANIE PODCASTU TO PONAD PÓŁGODZINNY WYWIAD Z ŻYWĄ LEGENDĄ POLSKIEGO RYNKU KAPITAŁOWEGO - ANALITYKIEM TECHNICZNYM DOMU MAKLERSKIEGO PKO BP PANEM JACKIEM BORAWSKIM. 

Cały materiał jest dostępny na stronie magazynu Equity:

www.equitymagazine.pl 

Zapraszam bo warto!

 

Komentarze (0)
RANKING POLSKICH BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH WRZESIEŃ 2011
 Oceń wpis
   

Witam, 

Przedstawiam ranking POLSKICH BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH - PRZY NAZWISKU RATING A W NAWIASACH POPRZEDNIA POZYCJA W ZESTAWIENIU:                        

1) Zbigniew  Stawicki  AAA(1) http://astronomiafinansowa.blogspot.com

Doświadczony gracz, o niekonwencjonalnym podejściu do inwestowania oraz zapędach filozoficznych. Niezwykle skuteczny i profesjonalny. Potwierdził w ubiegłym miesiącu że pierwsze miejsce było całkowicie zasłużone.

2) Filip Rudnicki AAA (12) 10-procent-rocznie.blogspot.com/ Bardzo mocny merytorycznie blog, autor jest jednym z redaktorów Equity Magazine. Świetna forma w ostatnim miesiącu.

3) Jacek "Dieter" Stelmachowski AAA (3)

http://www.inwestorgieldowy.com/aktualnosci_1,0.html Pamiętam że on nawet stał się sławny i przedostał się do mediów. Jego prognozy były cytowane przez dziennikarzy poważnych dzienników. Z tego co pamiętam to on jest raczej bardziej aktywny na forach (między innymi pisze na gazeta.pl).

4) Dariusz Bartłomiejczak AAA(5) http://dariuszbartlomiejczak.pl/ Jeden z lepszych techników w tym kraju i co ważne aktywny gracz, ryzykujący przez wiele lat swój własny kapitał.

5)  Lazy Share AAA (19) http://www.lazyshare.blogspot.com/ Ciekawy blog i bardzo dobrze przygotowany merytorycznie autor. Spory awans w stosunku do sierpnia.

6) Tobiasz Maliński AAA (2) http://www.tobiaszmalinski.pl/ Bardzo pracowity, niezwykle skromny i obdarzony naprawdę ogromną wiedzą z zakresu analizy fundamentalnej gracz. 

7) Wykresy Giełdowe AA+ (6) http://wykresygieldowe.bblog.pl/ Bardzo duża sprawdzalność prognoz, często z opóźnieniem ale ogólnie bardzo wysoka. Bardzo ciekawy przykład połączenia analizy technicznej z fundamentalną.

8) Appfunds AA+ (7) http://appfunds.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog, rzetelne analizy podparte wykresami. Autor inwestuje z sukcesem swoje pieniądze oraz promuje regularne oszczędzanie. 

9) Natura bramy AA+ (debiut) http://songmun.blox.pl/html Bardzo się cieszę że autor wznowił ostatnio swoją twórczość bo właśnie takich blogów szukam i takie najchętniej czytam.

10)  Kamil Oziemczuk AA+ (10) http://ichimoku.blox.pl/html Autor książki poświęconej jego ulubionej metodzie analizy technicznej a mianowiecie Ichimoku. Nie za bardzo wszystko w tym rozumiem ale analizy w oparciu o tą sztukę są nadzwyczaj trafne.

11)  Na-plus AA+ (11) http://na-plus.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog i co ważne prowadzony przez gracza z krwi i kości.

12) Humanista na giełdzie AA+ (13) http://humanista-na-gieldzie.blogspot.com/ To kolejny blog prowadzony przez prawdziwego tradera. Wiele wykresów i duża różnorodność instrumentów.

13)  Bart Zieliński AA+ (9) 

http://bart-zielinski.blogspot.com/ Fundamentalny wyznawca strategii Warrena Buffetta, podobnie jak ja. Bardzo dobrze się go czyta ale przede wszystkim ma wyniki, to znaczy pokazał ze potrafi zarabiać na giełdzie i to dużo.

14) MM srebrnooka AA (14) http://srebrnooka.bblog.pl/ Autor ogłosił że to jego blog jest najlepszy o inwestowaniu na giełdzie. W sumie bardzo dobry blog ale u mnie ma dopiero 14 miejsce i spadek o jedną pozycję.

15) Harmonic Trading AA (15) http://www.harmonictrading.pl/ Bardzo pracowity bloger ale według mnie za bardzo pragnący co chwila wszystko przewidzieć. Prognozy przypominają raczej ślepe podążanie za trendem.

16) Technika Ichimoku AA (16) http://www.technikaichimoku.pl/ Kolejny wyznawca techniki Ichimoku. Prowadzi szkolenia w zakresie tej dziedziny. Wartościowy blog z fachowymi analizami.

17)  Podtwórca AA (17) http://podtworca.blogspot.com/ Bardzo fajny blog, który przede wszystkim się bardzo dobrze czyta. Co do analiz to jest różnie ale ogólnie wysoki poziom.

18)  Chciwy spekulant AA (18) http://spekulant.blox.pl/html Bardzo dobry blog. Dużo fajnych przemyśleń i przyzwoita sprawdzalność prognoz pomimo kilku pomyłek ale jak wiadomo te zdarzają się każdemu.

19) Zezowaty Zorro AA- (20) http://zezorro.blogspot.com/ Podobnie jak w przypadku Trystero, autor często schodzi na tematy pozagiełdowe i praktycznie nie pisze własnych prognoz. Raczej komentator gosdpodarki ale bardzo fajny język i mega ciekawe treści.

20) Risk and Profit AA- (debiut) 

http://risk-and-profit.blogspot.com/ Debiut bloga prowadzonego przez popularnego na forum Money.pl flavia.

21) E-giełda AA- (debiut)  http://e-gielda.blogspot.com/ Prowadzony przez Pawła Rozłudzkiego serwis ma bardzo wysoką jakość, którą jednak jeszcze musi potwierdzić w kolejnych miesiącach.

22) Piotr „Stańczyk” Janiszewski (debiut) AA-

http://atafinancialresearch.bblog.pl/ Zaczął bardzo kontrowersyjnie i musi jeszcze przekonać do lektury swoich wpisów w kolejnych miesiącach. Ogólnie ciekawy blog i przede wszystkim oryginalny.

                                         
 
Komentarze (9)
O mnie
Albert Rokicki
Jestem inwestorem długoterminowym i będe zawsze to podkreślał. Na warszawskiej giełdzie od 2000 roku. Nigdy nie kupiłbym akcji spółki której nie chciałbym posiadać na własność gdybym miał nieograniczone możliwości finansowe. email: kontakt@longterm.pl
Najnowsze wpisy
2013-08-24 09:09 44 analizy polskich spółek
2013-08-05 11:18 Letnia hossa
2013-07-03 09:54 Darmowy e-book!
2013-06-26 19:23 QE OR NOT QE?
2013-06-23 22:43 Darmowe szkolenie z inwestowania
Najnowsze komentarze
2014-01-29 20:32
cvdfer:
44 analizy polskich spółek
zarobił swoją kasę na idiotach dzięki swoim marnym analizom i wyjechał z kraju, teraz bawi się[...]
2014-01-06 19:04
najlepszeprezenty.com.pl:
16 spółek które dadzą zarobić na odbiciu
pozdrowienia :)
2013-12-23 13:11
rtvagd:
Największy kryzys gospodarczy w historii ludzkości
pozdrowienia :)