DOBRE WYNIKI POLSKICH SPÓŁEK
 Oceń wpis
   

Zapraszam do lektury mojego artykułu pt. "Dobre wyniki polskich spółek", który ukazał się na serwisie www.longterm.pl 

Komentarze (1)
Idzie nowe w polskiej piłce
 Oceń wpis
   

 Wczoraj mieliśmy przełomowe wydarzenie - nowym Prezesem PZPN został Zbigniew Boniek. Uważam że nadchodzi prawdziwa rewolucja w polskiej piłce i na przestrzeni kolejnych 10-20 lat będziemy regularnie prezentować poziom mniej więcej porównywalny do Czech i Chorwacji. To znaczy być może nie zdobędziemy tych najwyższych trofeów czyli nie staniemy się raczej ani mistrzami Europy, ani Świata, ale myślę że regularnie będziemy awansować do najważniejszych imprez i nasza obecność w ćwierćfinałach i półfinałach będzie czymś naturalnym. Polacy muszą zrozumieć tylko jedną bardzo prostą rzecz - jesteśmy takimi samymi ludźmi jak Anglicy, Francuzi, Niemcy, Hiszpanie...skoro Chorwaci potrafili zdobyć trzecie miejsce na Mundialu, a Czesi zostać wicemistrzami Europy to i my to potrafimy. Powiem więcej - jest duża szansa na to, że przyszli mistrzowie świata już się narodzili. 

Komentarze (1)
TPSA otwiera z hukiem sezon wyników!
 Oceń wpis
   

 Rozpoczął się mój ulubiony okres, czyli sezon wyników polskich spółek. Poprzedni, ten za II kwartałzdecydowanie wygrały byki, gdyż spółki pobiły w większości oczekiwania ekonomistów. Jaki będzie obecny sezon? Wyniki TPSA wylały na nas zimny prysznic już na początku.

 

Telekomunikacyjny gigant był negatywnym bohaterem ostatnich dni na GPW. W ubiegłym tygodniu w dniu ogłoszenia obcięcia dywidendy o 1/3 kurs tąpnął o 20% podczas sesji i nawet market makerzy nie byli skłonni do odbierania na tych poziomach. Ta informacja była zaskoczeniem dla wszystkich i jest przykładem na to,  że analityczna brać też potrafi się bardzo mylić. Po drugie, obala pewną zasadę techników mówiącą, że rzekomo rynek wszystko zawiera już w cenach zarówno przeszłe jak i przyszłe wydarzenia. Dlatego ja już od dłuższego czasu nie dotykam spółek, jakie nie podobają mi się pod względem fundamentalnym, nawet jeśli kurs zachowywałby się genialnie pod względem technicznym. Wolę poruszać się w obrębie 10-18 solidnie wyselekcjonowanych spółek na których prawdopodobieństwo takiego tąpnięcia jest minimalne (mniej więcej jak wypadku samochodowego w Warszawie przy bezpiecznej jeździe). Nigdy przez 12 lat mojej kariery inwestorskiej nie miałem nawet przez moment TPSA, mało tego, nigdy nawet nie rozważałem takiej inwestycji. Spółka jest podobno defensywna i okazała się świetna na bessę, ale teraz kiedy rozpoczęła się młoda hossa nie ma absolutnie sensu trzymać jej w portfelu. Z resztą wyniki mówią same za siebie: przychody spadły po 3 kwartałach z 11,2 mld na 10,6 mld zł, zysk operacyjny z 2 mld do 1,4 mld, zysk netto z 1,6 mld na zaledwie 804 mln zł spadek o 50% (sic!). 1-0 dla niedźwiedzi i to mocne 1-0.

Komentarze (3)
ALE MEKSYK!!!
 Oceń wpis
   

For English speaking readers: Why is Poland the next Mexico? Here's the answer:

http://www.youtube.com/watch?v=5sbgxEg1hks

Komentarze (1)
Refleksje gracza giełdowego
 Oceń wpis
   

 Zachęcam do lektury najnowszego numeru "To zależy" - niezwykle profesjonalnego magazynu o ekonomii i nie tylko. Napisałem tam gościnny artykuł pt. "Refleksje gracza giełdowego". 

 

Komentarze (4)
OGROMNY POTENCJALNY ZYSK NA ROPIE, DOLARZE I ZŁOCIE
 Oceń wpis
   

Zapraszam do obejrzenia krótkiego komentarza na temat obecnej sytuacji w amerykańskiej kampanii prezydenckiej. W filmie dowiesz się jaki będzie jej wpływ na rynki surowców i walutowy. 

http://youtu.be/os9MTY4f9bc

 

 

Komentarze (0)
Romney wyprzedził Obamę w sondażach!
 Oceń wpis
   

W ostatnich pięciu sondażach prezydenckich, aż w czterech prowadzi Mitt Romney, w jednym był idealny remis. Co to oznacza dla giełdy i w jaki sposób zmienia się gra Wall Street?

 

+2%, +2%, +4%, remis i ostatnie +0,7% to ostatnie wyniki badań opinii publicznej, świadczące o wyraźnym trendzie wzrostowym dla kandydata Republikanów i sensacyjnym wręcz wyprzedzeniu obecnego Prezydenta  Barracka Obamy. Mało kto zdaje sobie sprawę że Wall Street chciała właśnie takiego scenariusza, gdyż w tym roku wielkie banki złamały kilkudziesięcioletnią tradycję i nie poparły partii demokratycznej. Goldman Sachs i reszta, stały się największymi sponsorami kampanii Mitta Romneya, a jak wiadomo ich siła nie polega tylko i wyłącznie na samych funduszach. Mają oni wyjątkową moc sprawczą, która potrafi wpłynąć w o wiele większym stopniu na przebieg kampanii.

W jaki sposób zmienia się plan gry po przejęciu prowadzenia przez Romneya? Czytaj dalszy ciąg artykułu na www.longterm.pl 

Komentarze (0)
Hity i kity sezonu wyników polskich spółek
 Oceń wpis
   

 Jest już dostępny do darmowego pobrania, najnowszy numer Equity Magazine, a w nim mój artykuł "Hity i kity sezonu wyników polskich spółek", w którym przedstawiam dwa rankingi spółek - jeden tych, które najbardziej zaskoczyły pozytywnie, a drugi, gniotów, które najbardziej rozczarowały. 

Kliknij w okładkę poniżej i pobierz nowy numer za free :

Komentarze (3)
ANALIZA GIEŁDY AKCJI 23.09.2012
 Oceń wpis
   

Zapraszam na kolejną analizę giełdy akcji,  w której omawiam narzędzia do analizy fundamentalnej dostępne na polskim rynku, kolejny dodruk pieniędzy w USA (QE3), sytuację na ropie naftowej i w końcu, ujawniam trzy spółki prowzrostowe na przyszły tydzień:

http://longterm.pl/?page_id=2

Komentarze (0)
Co będzie motorem kolejnej hossy?
 Oceń wpis
   

 Spółki informatyczne, głównie związane z internetem w latach 1998-2000, spółki developerskie i budowlane w latach 2003-2007 i spółki chemiczne w latach 2009-2011 - któż nie chciałby cofnąć czasu i zainwestować w wybrane spółki z tych najbardziej wtedy dynamicznych sektorów, kiedy dopiero zaczynały swoje wzrosty? 

Obecnie również zaczyna się pewien motyw przewodni, pewna historia, która będzie motorem napędowym kolejnej hossy. Dla spółek związanych z tym fenomenem, gdyż nie jest to zjawisko ograniczone tym razem do jednej branży, hossa trwa już w najlepsze i od dłuższego czasu nie przejmują się one kryzysem w strefie Euro. 

CO BĘDZIE MOTOREM NAPĘDOWYM KOLEJNEJ HOSSY NA BAZIE ZJAWISKA, KTÓRE DE FACTO JUŻ TRWA W NAJLEPSZE NA NASZYCH OCZACH?

KTÓRE SPÓŁKI DADZĄ ZAROBIĆ NAJWIĘCEJ, TYM KTÓRZY JAKO PIERWSI JE DOSTRZEGĄ? 

WEJDŹ NA SERWIS WWW.LONGTERM.PL I ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTER A W OTRZYMASZ JESZCZE DZISIAJ BEZPŁATNY RAPORT, W KTÓRYM UJAWNIAM O CO DOKŁADNIE CHODZI I CO BĘDZIE TEMATEM PRZEWODNIM RODZĄCEJ SIĘ WŁAŚNIE HOSSY. 

 

 

Komentarze (1)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
O mnie
Albert Rokicki
Jestem inwestorem długoterminowym i będe zawsze to podkreślał. Na warszawskiej giełdzie od 2000 roku. Nigdy nie kupiłbym akcji spółki której nie chciałbym posiadać na własność gdybym miał nieograniczone możliwości finansowe. email: kontakt@longterm.pl
Najnowsze wpisy
2013-08-24 09:09 44 analizy polskich spółek
2013-08-05 11:18 Letnia hossa
2013-07-03 09:54 Darmowy e-book!
2013-06-26 19:23 QE OR NOT QE?
2013-06-23 22:43 Darmowe szkolenie z inwestowania
Najnowsze komentarze
2014-01-29 20:32
cvdfer:
44 analizy polskich spółek
zarobił swoją kasę na idiotach dzięki swoim marnym analizom i wyjechał z kraju, teraz bawi się[...]
2014-01-06 19:04
najlepszeprezenty.com.pl:
16 spółek które dadzą zarobić na odbiciu
pozdrowienia :)
2013-12-23 13:11
rtvagd:
Największy kryzys gospodarczy w historii ludzkości
pozdrowienia :)