RANKING BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH
 Oceń wpis
   

Od poprzedniego rankingu blogerów niezależnych minęło już ponad pół roku (jak ten czas szybko leci). Kryzys zbiera swoje żniwa i niestety 7 blogów zostało wyeliminowanych z rankingu, gdyż zwyczajnie nic się na nich nie działo. Wychodziłem z założenia że jeśli od maja ktoś nic nie pisał to nie ma sensu uwzględniać danego bloga w rankingu (bo i co tutaj oceniać?).

Był nawet jeden bardzo obiecujący bloger, który wręcz osobiście poprosił mnie o umieszczenie go w kolejnym rankingu, ale ku mojemu zdziwieniu nie dotrwał i ostatnio oficjalnie zakończył swoją działalność. Z tego samego powodu wyeliminowałem też kolejny blog, na którym autor ogłosił że kończy blogowanie. Dwa kolejne które wypadły z rankingu nie odpowiadały konwencji blogowania o giełdzie – zajmowały się recenzjami książek lub pisaniu o tematach nie związanych zupełnie z inwestowaniem. Jeden z blogerów zdecydował się na płatny dostęp do zawartości swojego bloga, więc również odpada.  Mamy za to kilku obiecujących debiutantów. Jeśli ktoś zna ciekawy, aktywny blog o giełdzie to proszę o zgłoszenia. Na końcu chciałem podkreślić że kolejność w rankingu jest zupełnie przypadkowa – wynika z mojej całkowicie subiektywnej oceny i jestem przekonany że z poniższego zestawienia można by było stworzyć tyle rankingów ilu jest czytelników. Innymi słowy – każdy ma swoją prywatną listę ulubionych blogów - moją można poznać na serwisie www.longterm.pl 

Komentarze (0)
RANKING BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH LUTY 2012
 Oceń wpis
   

Witam, 

Przedstawiam kolejny ranking blogerów niezależnych, który sukcesywnie się rozrasta i liczy już 52 blogów! Przy nazwie aktualny rating blogera a w nawiasie poprzednia pozycja w rankingu. Jeśli nie ma tych informacji to znaczy że blog debiutuje w zestawieniu. 

1) Natura Bramy AAA (3) http://naturabramy.wordpress.com/ Zawsze z przyjemnością czyta się wpisy przygotowane z najwyższą starannością i szacunkiem dla czytelników. Niezwykle skrupulatny i pracowity bloger, dzielący się wiedzą, którą mało kto dzieliłby się publicznie.

2) Lazy Share AAA (14) http://www.lazyshare.blogspot.com/ Mój znajomy redaktor z magazynu www.equitymagazine.pl Bartek Szyma awansował bardzo mocno, nie tyle za sprawą swoich ostatnich wpisów w których przedstawia sowitą stopę zwrotu za ubiegły rok ale głównie dzięki rewelacyjnemu artykułowi o inwestowaniu w spółki dywidendowe w ostatnim numerze Equity.

3)  Wykresy Giełdowe (1) AAA http://wykresygieldowe.bblog.pl/ Autor bloga bardzo dobrze przewidział zachowanie się walut w ubiegłym roku. Znajdował się również w zdecydowanej opozycji analityków wieszczących „koniec świata” i kolejną bessę. Niestety ostatnio jakby coraz mniej chęci lub pewności w przepowiadaniu dalszej sytuacji na giełdzie stąd spadek z pozycji lidera.

4) Filip Rudnicki (11) AAA http://10-procent-rocznie.blogspot.com/ Świetny bloger, którego każdy wpis czyta się z dużą przyjemnością i czeka się na kolejny. Myślę że nawet najbardziej doświadczeni gracze mogą uczyć się wiele od Filipa.

5) Tobiasz Maliński (9) AA+ http://www.tobiaszmalinski.pl/ Autor jest radykalnym wyznawcą analizy fundamentalnej co może skazywać go w dzisiejszych czasach na opinię „dinozaura”. Bardzo ciekawe analizy video podczas których Tobiasz zwraca uwagę na kluczowe aspekty sprawozdań finansowych spółek. Napisał też już kilka ciekawych książek o tematyce inwestowania w akcje, w tym chyba najbardziej znaną „Dlaczego Twój makler wolałby abyś tego nie wiedział”.

6) Humanista na giełdzie (8) AA+ http://humanista-na-gieldzie.blogspot.com/ Niezwykle ciekawe prezentacje video, pokazujące wykresy interesujących autora aktywów wraz analizą własnych strategii inwestycyjnych. Jest to obok Darka Bartłomiejczaka drugi bloger, wykorzystujący tą niezwykle ciekawą multimedialną formę przekazu.

7)  Zbigniew Stawicki (2) AA+ http://astronomiafinansowa.blogspot.com/ Zbyszek przekombinował na początku roku. Już wymieniłem go w jednym z wpisów jako wieszczącego hossę i wielomiesięczny dołek na giełdzie by zaraz zmienił zdanie i przez kilka tygodni nieustannie usiłował złapać górkę. W jednym trzeba mu przyznać rację co napisał „stawiaj stopa bo Ci jaja urwie!”:-)

8) Dariusz Batłomiejczak (4) AA+ http://dariuszbartlomiejczak.pl/ Darek ostatnimi czasy zupełnie zignorował rajd byków. W swoich codziennych komentarzach ciągle widział szczyt i odnajdywał kolejne argumenty za tezą że spadki są tuż, tuż a rynek rósł i rósł.

9)  Paweł Biedrzycki (5) AA+ http://strefainwestorow.pl/ Paweł kontynuuję z pasją swój wieloletni projekt i z wielkim profesjonalizmem dzieli się swoją wiedzą.

10)  Giełdy Świata AA+ (6) http://gieldyswiata.wordpress.com/ Autor ponoć grał na giełdzie już na długo przed powstaniem naszej GPW, a wśród jego mistrzów można wymienić samego słynnego Kostolany’ego. Inwestuje głównie lub nawet chyba wyłącznie na kontraktach terminowych i Forexie więc pewnie najbardziej zainteresuje graczy z tych rynków.

11)  Technika Ichimoku (11) AA+ http://www.technikaichimoku.pl/ Autor bloga jest jednym z najlepszych ekspertów od japońskiej techniki Ichimoku w Polsce. To on był pomysłodawcom książki „Sukces na giełdzie” napisanej przez wielu znanych i cenionych polskich praktyków giełdowych 

12) Piotr „Stańczyk” Janiszewski (13) AA+ http://atafinancialresearch.bblog.pl/ Pojawił się jak to się mówi znikąd w ubiegłym roku i od razu wdarł się przebojem do czołówki blogów o giełdzie. Unikalny styl objawiący się nawet w specyficznym języku jest czymś wobec nie sposób przejść obojętnie – można Piotra lubić lub nie, ale czytać trzeba!

13) Appfunds (12) AA+  http://appfunds.blogspot.com/ Blog nie tylko o inwestowaniu w akcje o szeroko rozumianym oszczędzaniu i generalnie zarządzaniu swoim kapitałem.

14) Szkoła Akcji (23) AA http://szkolaakcji.blogspot.com/ Kolejny obok Tobiasza wyznawca filozofii Warrena Buffetta czyli inwestor skoncentrowany na właściwej wartości przedsiębiorstw.

15) Pokonać Rynek (19) AA http://pokonac-rynek.pl/ Chłopaki z Poznania tworzą bardzo ciekawy projekt który podchodzi już niemalże pod mini portal finansowy poświęcony giełdzie. Są to młodzi-gniewni blogerzy, którzy swoją przyszłość chcą wiązać z rynkiem akcji i mogą o niej pisać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – polecam gorąco.

16) Risk and Profit (13) AA http://risk-and-profit.blogspot.com/ Wywodzący się z forum Money.pl popularny “Flavio” od zawsze był niedźwiedziem. Zaczął pisać o nadchodzącej bessie już na początku 2011 i trzeba przyznać że po początkowych pomyłkach jednak trafił. Ten sukces bardzo go zmotywował i ostatnio jest coraz bardziej aktywny ale i bardzo merytoryczny.

17)  HarmonicTrading (15) AA http://www.harmonictrading.pl/ Podziwiam za determinacje w ciągłym usiłowaniu przewidzenia zachowania się indeksów giełdowych. Ja już się z tego można powiedzieć wyleczyłem ale cieszę się że jest ktoś kto wciąż wierzy iż rynek da się autentycznie przewidywać.

18)  Rafał Hirsch (17) AA- http://rafalhirsch.blogspot.com/ Popularny dziennikarz TVN CNBC całkiem nieoczekiwanie pokazał się z bardzo dobrej strony jako bloger. Prezentowana wiedza i wnioski są na najwyższym poziomie co nie jest delikatnie mówiąc domeną naszych rodzimych dziennikarzy. 

19) Chciwy Spekulant (18) AA- http://spekulant.blox.pl/html Kiedyś wpisy były częstsze, ostatnio jakby mniejsze zacięcie ale zawsze z przyjemnością się czyta kogoś kto autentycznie jest zafascynowany tematem giełdy

20) Artur Nawrocki (20) AA- http://arturnawrocki.bblog.pl Jeden z redaktorów Money.pl postanowił najwyraźniej podnieść nieco poziom polskiej blogosfery i rozpoczął pisanie własnego bloga. Jak dotąd czyta się jego wpisy z prawdziwą przyjemnością i zainteresowaniem. Oby tak dalej bo rzadko można spotkać maklera z uprawnieniami do doradztwa niezwiązanego z żadną instytucją i dzielącego się publicznie wiedzą – polecam gorąco

21) Portfel Akcyjny (22) AA- http://portfelakcyjny.blogspot.com/ Ciekawy blog prowadzony przez inwestora pokazującego swoje konkretne ruchy i decyzje inwestycyjne.

22) Kamil Oziemczuk (24) AA- http://ichimoku.blox.pl/html Kolejny obok Marka Marcinowskiego ekspert od japońskiej sztuki inwestycji – Ichimoku. Autor na bieżąco podaje własne prognozy wsparte wykresami oczywiście wedle zasad japońskich mistrzów.

23) Podtwórca (26) AA- http://podtworca.blogspot.com/ Autor w pasjonujący sposób przedstawia swój obraz rynku.

24) Finanse Studenta AA- (32) http://finansestudenta.blogspot.com/ Ciekawy blog prowadzony przez ambitnego studenta i redaktora znanego portalu www.stockwatch.pl 

25) Alfred „Milton” Bogucki A+ (27) http://ab.bblog.pl/ Kolejny “nadworny” niedźwiedź bblog.pl bo ja nie pamiętam aby kiedykolwiek napisał byczy komentarz ale taki już jest jego urok.

26) E-giełda (29) A+ http://e-gielda.blogspot.com/ Ciekawy bloga ale ostatnio zaniedbywany.

27) Robert Żuk A+ (30) http://robert000000.bblog.pl/  Autor skupia się raczej na analizie technicznej ale ostatnio można poczytać również ciekawe komentarze fundamentalne. 

28) Optymist  A+ (31) http://analizyinwestora.bblog.pl/ Kolejny debiutant piszący rzadko ale bardzo wartościowo o inwestowaniu.

29)  Jacek „Dieter” Stelmachowski A- http://www.inwestorgieldowy.com/aktualnosci_1,0.html Popularny Dieter to bardziej forumowicz znany głównie z forum Białka:http://wojciechbialek.blox.pl/2011/12/Dziesiec-argumentow-i-pol.html#ListaKomentarzy 

30) Akcje przy Kawie A- http://bart-zielinski.blogspot.com/ Bardzo religijny trader co chyba jednak w dzisiejszych czasach jest rzadkością. Ostatnio częściej przeważają wpisy właśnie o Bogu, tak jakby to głównie on miał pomóc Bartkowi w udanych inwestycjach

31) High Book Value A- http://highbookvalue.com/ Kolejny znany i lubiany redaktor stacji TVN CNBC – Jan Niedziałek postanowił w końcu wyjść z ukrycia i wraz ze swoim znajomym analitykiem finansowym, założył blog o tematyce inwestycji ale w oparciu o wiedzę z  przeczytanych, wysoce wartościowych książek.

32) Nasza Sakiewka  http://www.nasza-sakiewka.com.pl/ Debiut w zestawieniu ale naprawdę rzetelna ekipa godna polecenia każdemu.

33) Zapiski maklera giełdowego http://maklerblog.pl/ Kolejny debiutant więc kolejność przypadkowa ale zainteresował mnie bardzo i co ważne faktycznie posiada licencję maklerską.

34) Na-plus http://na-plus.blogspot.com/ Powrót do zestawienia, głównie za wielką pracowitość. Napiera po kilka wpisów dziennie aż klawiatura trzeszczy:-)

35) Mateusz Niewiński http://blog.viixpublish.info/ Bardzo ciekawy blog poświęcony głównie rynkowi Forex na którym autor aktywnie spekuluje.

36) Świat Ichimoku http://ichimokuworld.blogspot.com/ Kolejny świetny blog o japońskiej technice świecowej.

37) Dziennik Inwestora http://dziennikinwestora.blogspot.com/ Ciekawy blog aktywnego inwestora.

38) Ynwestycje http://ynwestor.blogspot.com/ Bardzo dobry blog przedstawiający własne decyzje inwestcyjne autora.

39) Moje Kreski http://mojekreski.blogspot.com/ Super blog przedstawiający aktualne analizy spółek giełdowych.

40) Inwestor http://www.inwestor.naszastrona.pl/ Świetny blog o aktywnym inwestowaniu na giełdzie.

41) Fundusze droga do bogactwa http://pokonacgielde.blogspot.com/ Zajebisty blog prowadzony przez doświadczonego inwestora z krwi i kości. Powinien mocno awansować w kolejnym zestawieniu.

42) Moc Inwestycji http://moc-inwestycji.blogspot.com/ Bardzo mocny blog o inwestowaniu.

43) Wykresologia http://wykresologia.blogspot.com/ Bardzo fajny blog o analizie technicznej.

44) Almanach Inwestora http://www.almanachinwestora.pl/ Rewelacyjny blog o inwestowaniu pisany z pasją.

45) Świat Według Leszcza http://www.swiatwedlugleszcza.pl/ Niezłe spojrzenie leszcza na świat inwestycji.

46) Analizy GPW http://analizy-gpw.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog o giełdzie.

47) AT Trader http://at-trader.blogspot.com/ Bardzo dobry blog o analizie technicznej.

48) Portfel Giełdowy http://portfelgieldowy.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog o giełdzie.

49) Kupowanie http://kupowanie.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog o inwestycjach w akcje.

50) Inwestor Giełdowy http://inwestor-gieldowy.blogspot.com/ Niezły blog o inwestowaniu i nie tylko.

51) Niedźwiedzie i Byki http://niedzwiedzieibyki.blogspot.com/ Niezła nazwa i niezły blog.

52) Gra na giełdzie http://granagieldzie.com/ Świetny blog o giełdzie.


Pozdrawiam

Albert "Longterm" Rokicki

longterm44@gmail.comKomentarze (0)
RANKING BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH 2011
 Oceń wpis
   

 Czas już na rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy blog niezależny o giełdzie w 2011 roku. Przypomnę może iż blogi są poddawane całkowicie subiektywnej ocenie poprzez jednoosobowe jury w postaci autora tego bloga. Wychodzę z założenia że wartość bloga poznaje poprzez zwyczajną chęć przeczytania kolejnego wpisu danego autora. Ważne jest również ukryta wartość jaką blogosfera czerpię z twórczości danego autora a co w USA nazywają whuffie (waluta przyszłości oparta na reputacji człowieka w społeczeństwie). Dla mnie osobiście jako inwestora giełdowego największym whuffie w 2011 mogły pochwalić się następujące blogi, sklasyfikowane po długiej i żmudnej selekcji (zaraz obok nazwy aktualny rating):

1)  Wykresy Giełdowe AAAhttp://wykresygieldowe.bblog.pl/ Autor bloga bardzo dobrze przewidział zachowanie się walut w ubiegłym roku. Znajdował się również w zdecydowanej opozycji analityków wieszczących „koniec świata” i kolejną bessę. Bardzo ciekawe artykuły, które sprawiają wrażenie krótkich i zwięzłych, ale ich przygotowanie zapewne kosztuje zawsze sporo pracy.

2)  Zbigniew Stawicki AAA http://astronomiafinansowa.blogspot.com/ Astronomia w ostatnim czasie weszła oficjalnie na salony analiz giełdowych i zaczyna coraz śmielej stawać się poważnym uzupełnieniem klasycznej analizy technicznej. W myśl zasady że im więcej osób na coś zwraca uwagę, tym bardziej to coś zyskuje na znaczeniu, warto czytać wpisy Zbyszka. Wyznaczane przez niego daty zwrotu okazały się zadziwiająco precyzyjne w minionym roku.

3) Natura Bramy AAA http://naturabramy.wordpress.com/ Zawsze z przyjemnością czyta się wpisy przygotowane z najwyższą starannością i szacunkiem dla czytelników. Niezwykle skrupulatny i pracowity bloger, dzielący się wiedzą, którą mało kto dzieliłby się publicznie.

4) Dariusz Batłomiejczak AAA http://dariuszbartlomiejczak.pl/ To był rok Darka i bez wątpienia ma teraz swoje pięć minut. Można powiedzieć że stał się swoistym Ajatollahem wszystkich niedźwiedzi na polskim rynku, które zawsze mogą znaleźć ukojenie w jego jaskini.

5)  Paweł Biedrzycki AAA http://strefainwestorow.pl/ Paweł kontynuuję z pasją swój wieloletni projekt i z wielkim profesjonalizmem dzieli się swoją wiedzą. Szkoda że tak rzadko pojawiają się darmowe materiały ale jeśli już są to są super.

6)  Giełdy Świata AAA http://gieldyswiata.wordpress.com/ Autor ponoć grał na giełdzie już na długo przed powstaniem naszej GPW a wśród jego mistrzów można wymienić samego słynnego Kostolany’ego. Inwestuje głównie lub nawet chyba wyłącznie na kontraktach terminowych i Forexie więc pewnie najbardziej zainteresuje graczy z tych rynków.

7)  Technika Ichimoku AA+ http://www.technikaichimoku.pl/ Autor bloga jest jednym z najlepszych ekspertów od japońskiej techniki Ichimoku w Polsce. To on był pomysłodawcom książki „Sukces na giełdzie” napisanej przez wielu znanych i cenionych polskich praktyków giełdowych (Książkę tą można kupić ode mnie ze zniżką - kliknij aby poznać szczegóły!)

8) Humanista na giełdzie AA+ http://humanista-na-gieldzie.blogspot.com/ Niezwykle ciekawe prezentacje video, pokazujące wykresy interesujących autora aktywów wraz analizą własnych strategii inwestycyjnych. Jest to obok Darka Bartłomiejczaka drugi bloger, wykorzystujący tą niezwykle ciekawą multimedialną formę przekazu.

9) Tobiasz Maliński AA+ http://www.tobiaszmalinski.pl/ Autor jest radykalnym wyznawcą analizy fundamentalnej co może skazywać go w dzisiejszych czasach na opinię „dinozaura”. Bardzo ciekawe analizy video podczas których Tobiasz zwraca uwagę na kluczowe aspekty sprawozdań finansowych spółek. Napisał też już kilka ciekawych książek o tematyce inwestowania w akcje, w tym chyba najbardziej znaną „Dlaczego Twój makler wolałby abyś tego nie wiedział”.

10) Appfunds AA+ http://appfunds.blogspot.com/ Blog nie tylko o inwestowaniu w akcje o szeroko rozumianym oszczędzaniu i generalnie zarządzaniu swoim kapitałem.

11) Filip Rudnicki AA+ http://10-procent-rocznie.blogspot.com/ Autor miał świetną pierwszą połowę roku oraz trzeba przyznać że doskonale przewidział letnie załamanie na rynku akcji. Potem jednak przestał zajmować się giełdą co również jest wielką sztuką, a wynikało jak sam z resztą przyznał z braku przekonania o dalszym kierunku. Generalnie bardzo udany rok i czapki z głów za wyczucie rynku.

12) Risk and Profit AA+ http://risk-and-profit.blogspot.com/ Wywodzący się z forum Money.pl popularny “Flavio” od zawsze był niedźwiedziem. Zaczął pisać o nadchodzącej bessie już na początku 2011 i trzeba przyznać że po początkowych pomyłkach jednak trafił. Ten sukces bardzo go zmotywował i ostatnio jest coraz bardziej aktywny ale i bardzo merytoryczny.

13) Piotr „Stańczyk” Janiszewski AA+ http://atafinancialresearch.bblog.pl/ Pojawił się jak to się mówi z nikąd w ubiegłym roku i od razu wdarł się przebojem do czołówki blogów o giełdzie. Unikalny styl objawiący się nawet w specyficznym języku jest czymś wobec nie sposób przejść obojętnie – można Piotra lubić lub nie, ale czytać trzeba!

14) Lazy Share AA+ http://www.lazyshare.blogspot.com/ Mój znajomy redaktor z magazynu www.equitymagazine.pl znalazł się na tak odległym miejscu z jednego prostego powodu a mianowicie że jest zwyczajnie lazy:) Jeden z najlepszych specjalistów od wszelkiego rodzaju opcji. Ostatnio nawet częsty prelegent i wykładowca na różnego rodzaju konferencjach oraz autor nadchodzącej książki poświęconej wciąż mało znanej tematyce opcji

15)  Harmonic Trading AA http://www.harmonictrading.pl/ Podziwiam za determinacje w ciągłym usiłowaniu przewidzenia zachowania się indeksów giełdowych. Ja już się z tego można powiedzieć wyleczyłem ale cieszę się że jest ktoś kto wciąż wierzy iż rynek da się autentycznie przewidywać.

16)  Jacek „Dieter” Stelmachowski AA- http://www.inwestorgieldowy.com/aktualnosci_1,0.html Popularny Dieter to bardziej forumowicz znany głównie z forum Białka: http://wojciechbialek.blox.pl/2011/12/Dziesiec-argumentow-i-pol.html#ListaKomentarzy Kilka celnych strzałów, kilka spektakularnych wtop ale ogólnie wporzo gość, który nawet jak się myli to przecież zarabia bo jego system robi to za niego.

17)  Rafał Hirsch AA- http://rafalhirsch.blogspot.com/ Popularny dziennikarz TVN CNBC całkiem nieoczekiwanie pokazał się z bardzo dobrej strony jako bloger. Prezentowana wiedza i wnioski są na najwyższym poziomie co nie jest delikatnie mówiąc domeną naszych rodzimych dziennikarzy. Rafał dopiero teraz zadebiutował w moim rankingu ale myślę że ma potencjał na dalsze wspinanie się po drabince w kolejnych miesiącach.

18) Chciwy Spekulant AA- http://spekulant.blox.pl/html Kiedyś wpisy były częstsze, ostatnio jakby mniejsze zacięcie ale zawsze z przyjemnością się czyta kogoś kto autentycznie jest zafascynowany tematem giełdy

19) Pokonać Rynek AA- http://pokonac-rynek.pl/ Chłopaki z Poznania tworzą bardzo ciekawy projekt który podchodzi już niemalże pod mini portal finansowy poświęcony giełdzie. Są to młodzi-gniewni blogerzy, którzy swoją przyszłość chcą wiązać z rynkiem akcji i mogą o niej pisać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – polecam gorąco.

20) Artur Nawrocki AA- http://arturnawrocki.bblog.pl Jeden z redaktorów Money.pl postanowił najwyraźniej podnieść nieco poziom polskiej blogosfery i rozpoczął pisanie własnego bloga. Jak dotąd czyta się jego wpisy z prawdziwą przyjemnością i zainteresowaniem. Oby tak dalej bo rzadko można spotkać maklera z uprawnieniami do doradztwa niezwiązanego z żadną instytucją i dzielącego się publicznie wiedzą – polecam gorąco

21) High Book Value AA- http://highbookvalue.com/ Kolejny znany i lubiany redaktor stacji TVN CNBC – Jan Niedziałek postanowił w końcu wyjść z ukrycia i wraz ze swoim znajomym analitykiem finansowym, założył blog o tematyce inwestycji ale w oparciu o wiedzę z  przeczytanych, wysoce wartościowych książek.

22) Portfel Akcyjny AA- http://portfelakcyjny.blogspot.com/ Ciekawy blog prowadzony przez inwestora pokazującego swoje konkretne ruchy i decyzje inwestycyjne.

23) Szkoła Akcji http://szkolaakcji.blogspot.com/ Kolejny obok Tobiasza wyznawca filozofii Warrena Buffetta czyli inwestor skoncentrowany na właściwej wartości przedsiębiorstw.

24) Kamil Oziemczuk http://ichimoku.blox.pl/html Kolejny obok Marka Marcinowskiego ekspert od japońskiej sztuki inwestycji – Ichimoku. Autor na bieżąco podaje własne prognozy wsparte wykresami oczywiście wedle zasad japońskich mistrzów.

25) Akcje przy Kawie http://bart-zielinski.blogspot.com/ Bardzo religijny trader co chyba jednak w dzisiejszych czasach jest rzadkością. Ostatnio częściej przeważają wpisy właśnie o Bogu, tak jakby to głównie on miał pomóc Bartkowi w udanych inwestycjach.

26) Podtwórca http://podtworca.blogspot.com/ Autor w pasjonujący sposób przedstawia swój obraz rynku.

27) Alfred „Milton” Bogucki http://ab.bblog.pl/ Kolejny “nadworny” niedźwiedź bblog.pl bo ja nie pamiętam aby kiedykolwiek napisał byczy komentarz ale taki już jest jego urok.

28) MM Srebrnooka http://srebrnooka.bblog.pl/ Autor niestety niedawno postanowił zakończyć pisania tego bloga i zajął się tworzenia nowego projektu bliższego jego duchowości i zainteresowaniom: http://nadman.pl

29) E-giełda http://e-gielda.blogspot.com/ Ciekawy bloga ale ostatnio zaniedbywany.

30) Robert Żuk http://robert000000.bblog.pl/ Kolejny debiutant w zestawieniu, który ostatnio staje się coraz bardziej popularny. Autor skupia się raczej na analizie technicznej.

31) Optymist http://analizyinwestora.bblog.pl/ Kolejny debiutant piszący rzadko ale bardzo wartościowo o inwestowaniu.

32) Finanse Studenta http://finansestudenta.blogspot.com/ Ciekawy blog ale ze względu na debiut umieszczony na ostatnim miejscu. Oczywiście w kolejnym zestawieniu jest szansa na spory awans. 

 

To by było na tyle. Jeśli kogoś pominąłem to bardzo przepraszam i proszę o wpisy ze zgłoszeniami kolejnych wartościowych blogów, które umieszczę po wstępnej weryfikacji w kolejnym zestawieniu za miesiąc.

 
Pozdrawiam
 
Albert „Longterm” Rokicki
 

Jeśli chciałbyś otrzymywać ode mnie moje darmowe biuletyny o tematyce giełdy akcji z konkretnymi pomysłami inwestycyjnymi to napisz do mnie na email: longterm44@gmail.com 

Komentarze (14)
RANKING BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH PAŹDZIERNIK 2011
 Oceń wpis
   

 Witam, 

Czas już na kolejny ranking blogerów niezależnych. W październiku było sporo debiutów, bo wciąż odkrywam ciekawe blogi. Kilka blogów zostało mi poleconych, kilku autorów zgłosiło się do mnie samych. Wszystkich na razie nie zamieszczam bo czuje się niejako w części odpowiedzialny za jakość tychże blogów, które umieszczam w prestiżowym rankingu. Wychodzę z założenia że bloger nie może mieć ratingu niższego niż AA-. Debiutantów chciałem zapewnić że awansy przyjdą w kolejnych miesiącach, czego dowodem jest spory, największy awans Piotra Janiszewskiego aż na 7 miejsce z poprzednio 22-tego...Jak zwykle obok nazwiska lub nazwy bloga rating (najwyższy AAA najniższy DDD) oraz w nawiasie poprzednia pozycja w rankingu z września.

 1) Wykresy Giełdowe AAA (7) http://wykresygieldowe.bblog.pl/ Bardzo duża sprawdzalność prognoz, często z opóźnieniem ale ogólnie bardzo wysoka. Bardzo ciekawy przykład połączenia analizy technicznej z fundamentalną.

2) Natura bramy AAA (9) http://songmun.blox.pl/html Bardzo się cieszę że autor wznowił ostatnio swoją twórczość bo właśnie takich blogów szukam i takie najchętniej czytam.

3) Zbigniew  Stawicki  AAA(1) http://astronomiafinansowa.blogspot.com

 Doświadczony gracz, o niekonwencjonalnym podejściu do inwestowania oraz zapędach filozoficznych. Niestety gwiazdy to nie jest funkcja cruise control:) i dlatego spadek z pozycji lidera.

4) Filip Rudnicki AAA (210-procent-rocznie.blogspot.com/ Bardzo mocny merytorycznie blog, autor jest jednym z redaktorów Equity Magazine. Niestety ostatnio dał sobie spokój z giełdą i zajął innymi formami zarabiania pieniędzy. Zatem czekamy…

5) Dariusz Bartłomiejczak AAA(4) http://dariuszbartlomiejczak.pl/ 

Jeden z lepszych techników w tym kraju i co ważne aktywny gracz, ryzykujący przez wiele lat swój własny kapitał.

6)  Lazy Share AAA (5) http://www.lazyshare.blogspot.com/ Ciekawy blog i bardzo dobrze przygotowany merytorycznie autor.

7) Piotr „Stańczyk” Janiszewski (22) AA+ http://atafinancialresearch.bblog.pl/ Piotr nie piszę książkowo, jego teksty nie są jak pisane do gazety i to jest właśnie wspaniałe w nim. Ma swój niepowtarzalny styl i co najważniejsze zna się na giełdzie i sterujących nią motywach:) 

 8) Tobiasz Maliński AA+ (6) http://www.tobiaszmalinski.pl/ Bardzo pracowity, niezwykle skromny i obdarzony naprawdę ogromną wiedzą z zakresu analizy fundamentalnej gracz. 

9) Appfunds AA+ (8) http://appfunds.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog, rzetelne analizy podparte wykresami. Autor inwestuje z sukcesem swoje pieniądze oraz promuje regularne oszczędzanie. 

10) Harmonic Trading AA+ (15) http://www.harmonictrading.pl/ Bardzo pracowity bloger ale według mnie za bardzo pragnący co chwila wszystko przewidzieć. Doceniam bardzo umiejętność z która myślę że wielu z nas ma wielkie problemy a mianowicie przyznanie się do błędu i szybkie zmienienie pozycji. Brawo!

11)  Kamil Oziemczuk AA (16) http://ichimoku.blox.pl/html Autor książki poświęconej jego ulubionej metodzie analizy technicznej a mianowiecie Ichimoku. Nie za bardzo wszystko w tym rozumiem ale analizy w oparciu o tą sztukę są nadzwyczaj trafne.

12) Humanista na giełdzie AA (12) http://humanista-na-gieldzie.blogspot.com/ To kolejny blog prowadzony przez prawdziwego tradera. Wiele wykresów i duża różnorodność instrumentów.

13) Jacek "Dieter" Stelmachowski AA (3)  http://www.inwestorgieldowy.com/aktualnosci_1,0.html Pamiętam że on nawet stał się sławny i przedostał się do mediów. Jego prognozy były cytowane przez dziennikarzy poważnych dzienników. Z prognozami totalna klapa ostatnio i dlatego spadek w rankingu i obniżenie ratingu.

14) Technika Ichimoku AA (16) http://www.technikaichimoku.pl/ Kolejny wyznawca techniki Ichimoku. Prowadzi szkolenia w zakresie tej dziedziny. Wartościowy blog z fachowymi analizami.

15)  Podtwórca AA (17) http://podtworca.blogspot.com/ Bardzo fajny blog, który przede wszystkim się bardzo dobrze czyta. Co do analiz to jest różnie ale ogólnie wysoki poziom.

16)  Chciwy spekulant AA (18) http://spekulant.blox.pl/html Bardzo dobry blog. Dużo fajnych przemyśleń i przyzwoita sprawdzalność prognoz pomimo kilku pomyłek ale jak wiadomo te zdarzają się każdemu.

17) Zezowaty Zorro AA- (19) http://zezorro.blogspot.com/ Podobnie jak w przypadku Trystero, autor często schodzi na tematy pozagiełdowe i praktycznie nie pisze własnych prognoz. Raczej komentator gosdpodarki ale bardzo fajny język i mega ciekawe treści.

18) MM srebrnooka AA- (14) http://srebrnooka.bblog.pl/ Autor ogłosił że to jego blog jest najlepszy o inwestowaniu na giełdzie. Chyba ostatnio jednak dał sobie z giełdą spokój…

19)  Bart Zieliński AA-(13) http://bartzielinski.blogspot.com/ Fundamentalny wyznawca strategii Warrena Buffetta, podobnie jak ja. Nie wiem co się stało z tym facetem ale ostatnio chyba dał sobie spokój z giełdą i zapodaje tylko religijne wpisy. Czyżby ostatnia wyprzedaż zbliżyła go do Stwórcy?

20) E-giełda AA- (21)  http://e-gielda.blogspot.com/ Prowadzony przez Pawła Rozłudzkiego serwis ma bardzo wysoką jakość, którą jednak jeszcze musi potwierdzić w kolejnych miesiącach

21) Alfred Bogucki AA- (debiut) http://ab.bblog.pl/ Debiut kolejnego blogera z tej samej stajni do której należę i ja czyli bblog.pl . Nieco zbyt schematyczne nastawienie względem rynku ale za to konsekwencja w prowadzeniu rzetelnego i solidnego bloga inwestorskiego! W kolejnych miesiącach będzie pewnie lepiej ale zawsze debiutanci u mnie startują z końcowych pozycji.

22) Giełdy Świata AA- (debiut) http://gieldyswiata.wordpress.com/ No to jest debiut na który ten ranking i wszystkie giełdy świata czekały! Inwestor z krwi i kości który inwestuje już od ponad 30 lat i zdołał 80-krotnie pomnożyć swój kapitał początkowy. W takim razie czytamy i uczymy się.

23) Portfel Akcyjny AA- (debiut) http://portfelakcyjny.blogspot.com/ Podoba mi się w tym gościu że ma odwagę podawać konkretne pozycje i konkretne spółki. Mało jest takich kozaków w polskim necie a jak są to po kilku wpisach słuch po nich zamiera:) Debiut z dalekiej pozycji ale powtarzam że ja zawsze debiutantów ustawiam daleko.

24) Szkoła Akcji AA- http://szkolaakcji.blogspot.com/ (Debiut) Bardzo dobry blog o inwestowaniu długoterminowym w wartość metodą W. Buffetta. Szokuje wiek autora, który ma dopiero 17 lat i całe życie jeszcze przed nim.

 

 

 

Komentarze (7)
RANKING POLSKICH BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH WRZESIEŃ 2011
 Oceń wpis
   

Witam, 

Przedstawiam ranking POLSKICH BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH - PRZY NAZWISKU RATING A W NAWIASACH POPRZEDNIA POZYCJA W ZESTAWIENIU:                        

1) Zbigniew  Stawicki  AAA(1) http://astronomiafinansowa.blogspot.com

Doświadczony gracz, o niekonwencjonalnym podejściu do inwestowania oraz zapędach filozoficznych. Niezwykle skuteczny i profesjonalny. Potwierdził w ubiegłym miesiącu że pierwsze miejsce było całkowicie zasłużone.

2) Filip Rudnicki AAA (12) 10-procent-rocznie.blogspot.com/ Bardzo mocny merytorycznie blog, autor jest jednym z redaktorów Equity Magazine. Świetna forma w ostatnim miesiącu.

3) Jacek "Dieter" Stelmachowski AAA (3)

http://www.inwestorgieldowy.com/aktualnosci_1,0.html Pamiętam że on nawet stał się sławny i przedostał się do mediów. Jego prognozy były cytowane przez dziennikarzy poważnych dzienników. Z tego co pamiętam to on jest raczej bardziej aktywny na forach (między innymi pisze na gazeta.pl).

4) Dariusz Bartłomiejczak AAA(5) http://dariuszbartlomiejczak.pl/ Jeden z lepszych techników w tym kraju i co ważne aktywny gracz, ryzykujący przez wiele lat swój własny kapitał.

5)  Lazy Share AAA (19) http://www.lazyshare.blogspot.com/ Ciekawy blog i bardzo dobrze przygotowany merytorycznie autor. Spory awans w stosunku do sierpnia.

6) Tobiasz Maliński AAA (2) http://www.tobiaszmalinski.pl/ Bardzo pracowity, niezwykle skromny i obdarzony naprawdę ogromną wiedzą z zakresu analizy fundamentalnej gracz. 

7) Wykresy Giełdowe AA+ (6) http://wykresygieldowe.bblog.pl/ Bardzo duża sprawdzalność prognoz, często z opóźnieniem ale ogólnie bardzo wysoka. Bardzo ciekawy przykład połączenia analizy technicznej z fundamentalną.

8) Appfunds AA+ (7) http://appfunds.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog, rzetelne analizy podparte wykresami. Autor inwestuje z sukcesem swoje pieniądze oraz promuje regularne oszczędzanie. 

9) Natura bramy AA+ (debiut) http://songmun.blox.pl/html Bardzo się cieszę że autor wznowił ostatnio swoją twórczość bo właśnie takich blogów szukam i takie najchętniej czytam.

10)  Kamil Oziemczuk AA+ (10) http://ichimoku.blox.pl/html Autor książki poświęconej jego ulubionej metodzie analizy technicznej a mianowiecie Ichimoku. Nie za bardzo wszystko w tym rozumiem ale analizy w oparciu o tą sztukę są nadzwyczaj trafne.

11)  Na-plus AA+ (11) http://na-plus.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog i co ważne prowadzony przez gracza z krwi i kości.

12) Humanista na giełdzie AA+ (13) http://humanista-na-gieldzie.blogspot.com/ To kolejny blog prowadzony przez prawdziwego tradera. Wiele wykresów i duża różnorodność instrumentów.

13)  Bart Zieliński AA+ (9) 

http://bart-zielinski.blogspot.com/ Fundamentalny wyznawca strategii Warrena Buffetta, podobnie jak ja. Bardzo dobrze się go czyta ale przede wszystkim ma wyniki, to znaczy pokazał ze potrafi zarabiać na giełdzie i to dużo.

14) MM srebrnooka AA (14) http://srebrnooka.bblog.pl/ Autor ogłosił że to jego blog jest najlepszy o inwestowaniu na giełdzie. W sumie bardzo dobry blog ale u mnie ma dopiero 14 miejsce i spadek o jedną pozycję.

15) Harmonic Trading AA (15) http://www.harmonictrading.pl/ Bardzo pracowity bloger ale według mnie za bardzo pragnący co chwila wszystko przewidzieć. Prognozy przypominają raczej ślepe podążanie za trendem.

16) Technika Ichimoku AA (16) http://www.technikaichimoku.pl/ Kolejny wyznawca techniki Ichimoku. Prowadzi szkolenia w zakresie tej dziedziny. Wartościowy blog z fachowymi analizami.

17)  Podtwórca AA (17) http://podtworca.blogspot.com/ Bardzo fajny blog, który przede wszystkim się bardzo dobrze czyta. Co do analiz to jest różnie ale ogólnie wysoki poziom.

18)  Chciwy spekulant AA (18) http://spekulant.blox.pl/html Bardzo dobry blog. Dużo fajnych przemyśleń i przyzwoita sprawdzalność prognoz pomimo kilku pomyłek ale jak wiadomo te zdarzają się każdemu.

19) Zezowaty Zorro AA- (20) http://zezorro.blogspot.com/ Podobnie jak w przypadku Trystero, autor często schodzi na tematy pozagiełdowe i praktycznie nie pisze własnych prognoz. Raczej komentator gosdpodarki ale bardzo fajny język i mega ciekawe treści.

20) Risk and Profit AA- (debiut) 

http://risk-and-profit.blogspot.com/ Debiut bloga prowadzonego przez popularnego na forum Money.pl flavia.

21) E-giełda AA- (debiut)  http://e-gielda.blogspot.com/ Prowadzony przez Pawła Rozłudzkiego serwis ma bardzo wysoką jakość, którą jednak jeszcze musi potwierdzić w kolejnych miesiącach.

22) Piotr „Stańczyk” Janiszewski (debiut) AA-

http://atafinancialresearch.bblog.pl/ Zaczął bardzo kontrowersyjnie i musi jeszcze przekonać do lektury swoich wpisów w kolejnych miesiącach. Ogólnie ciekawy blog i przede wszystkim oryginalny.

                                         
 
Komentarze (9)
RANKING POLSKICH BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH
 Oceń wpis
   

 Witam,

Dzisiaj chciałem po raz pierwszy opublikować mój osobisty ranking polskich blogerów giełdowych. Kryteria jakie wziąłem pod uwagę są być może krzywdzące dla części naszej braci, bowiem przede wszystkim brałem pod uwagę wartość prognostyczną. Rozumiem że być może część blogów nie jest ściśle nastawiona na przewidywanie tego co będzie, ale tak na dobrą sprawę to przecież po to zajmujemy się tym tematem, aby zarobić pieniądze na giełdzie i chyba najważniejsze jest to, aby jak najrzadziej się mylić co do kierunku. Część blogerów zapunktowała bardzo poprzez swój wielki profesjonalizm lub pracowitość, bo te cechy też bardzo cenię. Ratingi są analogiczne jak te które wystawiają agencje ratingowe czyli najwyższa jest ocena AAA a im mniej liter A lub gdy pojawiają się B i C to tym gorzej. Ja na mojej liście mam jak zaraz się przekonacie same A i nikogo poniżej, ale ranking ma jedynie 20 miejsc. Zachęcam do dyskusji oraz oddawania swoich głosów na poszczególnych blogerów, gdyż powiem szczerze że ja nie mam czasu czytać każdego z nich na bieżąco i moja ocena być może jest krzywdząca dla niektórych, a nadmiernie nagradzająca innych. Będę się starał publikować ranking co miesiąc. Oto pierwszy, oparty o dotychczasowe dokonania blogerów:

1)  Zbigniew Stawicki AAA http://astronomiafinansowa.blogspot.com/ Niezwykle doświadczony gracz, o niekonwencjonalnym podejściu do inwestowania oraz zapędach filozoficznych. Niezwykle skuteczny i profesjonalny. Podziwiam.

2) Tobiasz Maliński AAA http://www.tobiaszmalinski.pl/ Bardzo pracowity, niezwykle skromny i obdarzony naprawdę ogromną wiedzą z zakresu analizy fundamentalnej gracz. Jest autorem znakomitych e-Booków, które gorąco polecam.

3) Dieter1 AAA http://www.inwestorgieldowy.com/aktualnosci/co-dalej-z-rynkiem-akcji_1,149.html  Pamiętam że on nawet stał się sławny i przedostał się do mediów. Jego prognozy były cytowane przez dziennikarzy poważnych dzienników. Z tego co pamiętam to on jest raczej bardziej aktywny na forach (między innymi pisze na gazeta.pl).

4) Dariusz Bartłomiejczak AAA  http://dariuszbartlomiejczak.pl/ Jeden z lepszych techników w tym kraju i co ważne aktywny gracz, ryzykujący przez wiele lat swój własny kapitał. Bardzo polecam jego płatne szkolenia – naprawdę warto.

5) Paweł Biedrzycki AAA  http://strefainwestorow.pl/ Mega profesjonalne podejście do wykonywanego fachu oraz łatwość przekazu sprawia iż jego analizy są bardzo przystępne nawet dla osób nie znających się na giełdzie. Duża skuteczność analiz i ciekawa, autorska strategia oparta na sile relatywnej.

6) Wykresy Giełdowe AAA http://wykresygieldowe.bblog.pl/ Bardzo duża sprawdzalność prognoz, często z opóźnieniem ale ogólnie bardzo wysoka. Bardzo ciekawy przykład połączenia analizy technicznej z fundamentalną.

7) Appfunds AA+ http://appfunds.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog, rzetelne analizy podparte wykresami. Autor inwestuje z sukcesem swoje pieniądze oraz promuje regularne oszczędzanie. 

8) Andrzej Stefaniak AA+ http://andrzejstefaniak.bblog.pl/ Świetny analityk, zmagający się codziennie z rynkiem i zasługujący na wielki szacunek za to że jego prognozy są zawsze klarowne. Nie ma tam ściemy czy wyboru dwóch scenariuszy.

9)  Bart Zieliński AA+ http://bart-zielinski.blogspot.com/ Fundamentalny wyznawca strategii Warrena Buffetta, podobnie jak ja. Bardzo dobrze się go czyta ale przede wszystkim ma wyniki, to znaczy pokazał ze potrafi zarabiać na giełdzie i to dużo. Wyczuwam prawdę.

10)  Kamil Oziemczuk AA+ http://ichimoku.blox.pl/html Autor książki poświęconej jego ulubionej metodzie analizy technicznej a mianowiecie Ichimoku. Nie za bardzo wszystko w tym rozumiem ale analizy w oparciu o tą sztukę są nadzwyczaj trafne.

11)  Na-plus AA+ http://na-plus.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog i co ważne prowadzony przez gracza z krwi i kości.

12) Filip Rudnicki AA+ 10-procent-rocznie.blogspot.com/ Bardzo mocny merytorycznie blog, autor jest jednym z redaktorów Equity Magazine. 

13) Humanista na giełdzie AA+ http://humanista-na-gieldzie.blogspot.com/ To kolejny blog prowadzony przez prawdziwego tradera. Wiele wykresów i duża różnorodność instrumentów.

14) MM srebrnooka AA http://srebrnooka.bblog.pl/ Autor ogłosił że to jego blog jest najlepszy o inwestowaniu na giełdzie. W sumie bardzo dobry blog ale u mnie ma dopiero 13 miejsce.

15) Harmonic Trading AA http://www.harmonictrading.pl/ Bardzo pracowity bloger ale według mnie za bardzo pragnący co chwila wszystko przewidzieć. Wiele prognoz się sprawdziło ale i było wiele wtop. Myślę że lepiej by wyszedł gdyby pisał rzadziej a skupiał się na mega pewnych sygnałach.

16) Technika Ichimoku AA http://www.technikaichimoku.pl/ Kolejny wyznawca techniki Ichimoku. Prowadzi szkolenia w zakresie tej dziedziny. Wartościowy blog z fachowymi analizami.

17)  Podtwórca AA http://podtworca.blogspot.com/ Bardzo fajny blog, który przede wszystkim się bardzo dobrze czyta. Co do analiz to jest różnie ale ogólnie wysoki poziom.

18)  Chciwy spekulant AA http://spekulant.blox.pl/html Bardzo dobry blog. Dużo fajnych przemyśleń i przyzwoita sprawdzalność prognoz pomimo kilku pomyłek ale jak wiadomo te zdarzają się każdemu.

19)  Lazy Share AA http://www.lazyshare.blogspot.com/ Ciekawy blog i bardzo dobrze przygotowany merytorycznie autor.

20)  Trystero AA- http://blogi.ifin24.pl/trystero/ Chylę czoła odnośnie wiedzy i pracowitości, ale blog niestety skupia się bardziej na analizach makroekonomicznych, statystykach i porównaniach historycznych, natomiast brakuje mi tam konkretnych prognoz.

21) Zezowaty Zorro AA- http://zezorro.blogspot.com/ Podobnie jak w przypadku Trystero, autor często schodzi na tematy pozagiełdowe i praktycznie nie pisze własnych prognoz. Raczej komentator gosdpodarki ale bardzo fajny język i mega ciekawe treści.

Ten pierwszy ranking zamyka się na 20 miejscu ale bardzo proszę o zgłoszenia waszych ulubionych blogów tak aby ewentualnie poszerzyć listę do 30 a może nawet 50 miejsc. Oczywiście warunkiem jest to aby bloger był niezależny to znaczy nie pracował dla żadnej instytucji finansowej. 

Na koniec trochę komercji. Zachęcam do zakupu mojego raportu "LONGTERM-JESIEŃ 2011", w którym przedstawiam twarde dowody przemawiające za kontynuację hossy. Szczegóły tutaj:

longterm.bblog.pl/wpis,raport;longterm-jesien;2011,56198.html

Komentarze (29)
O mnie
Albert Rokicki
Jestem inwestorem długoterminowym i będe zawsze to podkreślał. Na warszawskiej giełdzie od 2000 roku. Nigdy nie kupiłbym akcji spółki której nie chciałbym posiadać na własność gdybym miał nieograniczone możliwości finansowe. email: kontakt@longterm.pl
Najnowsze wpisy
2013-08-24 09:09 44 analizy polskich spółek
2013-08-05 11:18 Letnia hossa
2013-07-03 09:54 Darmowy e-book!
2013-06-26 19:23 QE OR NOT QE?
2013-06-23 22:43 Darmowe szkolenie z inwestowania
Najnowsze komentarze
2014-01-29 20:32
cvdfer:
44 analizy polskich spółek
zarobił swoją kasę na idiotach dzięki swoim marnym analizom i wyjechał z kraju, teraz bawi się[...]
2014-01-06 19:04
najlepszeprezenty.com.pl:
16 spółek które dadzą zarobić na odbiciu
pozdrowienia :)
2013-12-23 13:11
rtvagd:
Największy kryzys gospodarczy w historii ludzkości
pozdrowienia :)