Rajd św. Mikołaja czas zacząć
 Oceń wpis
   

 Witam, 

Przed chwilą wysłałem kolejny, 75 już darmowy biuletyn do moich subskrybentów. Osoby zainteresowane otrzymywaniem ode mnie bezpłatnych materiałów proszę o kontakt na UWAGA NOWY adres email:

longterm44@gmail.com 

PS: Będę również zaszczycony odpowiadając na wasze pytania w kolejnym wystąpieniu video w nadchodzącą niedzielę. Jeśli masz jakieś pytanie do mnie to proszę wal śmiało na powyższy email - ja postaram się w miarę możliwości ustosunkować się w moim video. Mogą to być pytania o spółki, sytuację na szerokim rynku, surowce itd. 

 

Komentarze (0)
KOMENTARZ TYGODNIOWY 27.11.2011
 Oceń wpis
   

UWAGA: OSOBY ZAINTERESOWANE MOIM RAPORTEM Z ANALIZAMI 21 NAJLEPSZYCH WEDŁUG MOJEJ OCENY SPÓŁEK Z CAŁEJ GIEŁDY PROSZONE SĄ O KONTAKT NA EMAIL:longterm@op.pl 

Przykładową analizę spółki Cormay, której kurs wzrósł już o ponad 20% od czasu publikacji raportu można znaleźć tutaj:

http://tnij.org/oeqo

 

Komentarze (0)
KOMENTARZ TYGODNIOWY 20.11.2011
 Oceń wpis
   

 

UWAGA: OSOBY ZAINTERESOWANE MOIM RAPORTEM Z ANALIZAMI 21 NAJLEPSZYCH WEDŁUG MOJEJ OCENY SPÓŁEK Z CAŁEJ GIEŁDY PROSZONE SĄ O KONTAKT NA EMAIL: longterm@op.pl 

Komentarze (2)
LONGIN TERMINOWSKI IS DEAD ON FACEBOOK!
 Oceń wpis
   

Witam, 

Już w ten weekend kolejne moje przemówienie w formie VIDEO BLOGA. Zapraszam wszystkich w niedzielne popołudnie i obiecuje że tym razem nie będę tak długo przynudzał gdyż po pierwsze szanuje wasz czas a po drugie nie zamierzam konkurować z Panem Premierem:) 

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i zachęcam do zadawania pytań na email do których postaram się odnieść w wystąpieniu. 

Mój email wciąż ten sam: longterm@op.pl 

PS: Portal społecznościowy Facebook wymusił na mnie "uśmiercenie" Longina Terminowskiego" (stąd dzisiejszy tutył wpisu "LONGIN TERMINOWSKI IS DEAD ON FACEBOOK" czyli "L.T. umarł na Facebooku").  Z tego względu działam teraz na serwisie FB pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem czyli jako Albert Rokicki. 

Longin Terminowski nie żyje - zmarł ukrzyżowany przez Zuckerbergów i dobity włócznią Longinusa ale zmartwychwstał w nowym wcieleniu...

 

Komentarze (0)
PODCAST EQUITY-JACEK BORAWSKI
 Oceń wpis
   

Witam, 

Redakcja Equity Magazine wprowadziła rewelacyjną nowość - podcast czyli krótką audycję w formie pliku MP3, którą można odsłuchać bezpośrednio na stronie lub ściągnąć, zachować i skorzystać z niej na przykład w drodze do pracy w tramwaju, czy stojąc w korkach w aucie. 

PIERWSZE WYDANIE PODCASTU TO PONAD PÓŁGODZINNY WYWIAD Z ŻYWĄ LEGENDĄ POLSKIEGO RYNKU KAPITAŁOWEGO - ANALITYKIEM TECHNICZNYM DOMU MAKLERSKIEGO PKO BP PANEM JACKIEM BORAWSKIM. 

Cały materiał jest dostępny na stronie magazynu Equity:

www.equitymagazine.pl 

Zapraszam bo warto!

 

Komentarze (0)
PROGNOZA DLA GIEŁDY DO KOŃCA ROKU
 Oceń wpis
   
Komentarze (4)
FILM WPROWADZAJĄCY
 Oceń wpis
   
Komentarze (1)
UJAWNIENIE
 Oceń wpis
   

Tak jak obiecałem wcześniej postanowiłem ujawnić publicznie mój prywatny wizerunek. 

Na youtubie namieściłem również film wprowadzający:

http://www.youtube.com/watch?v=vhTc4_XNT5s

Na Facebooku mój nick to Longin Terminowski :

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000543343668 

Komentarze (0)
PORTFEL MARZEŃ 2011-2012
 Oceń wpis
   

"...Może to co na wstępie piszę wydaje się truizmem, ale chciałem uświadomić raz jeszcze iż inwestycje w akcje spółek giełdowych wiążą się z bardzo dużym ryzykiem. Bardziej ryzykowną formą inwestowania jest chyba tylko gra w kasynie i działalność przestępcza. Jeżeli inwestor widzi 70% szans na wzrost ceny akcji to powinien śmiało inwestować, oczywiście zakładając ewentualną stratę i ustawiając zlecenie typu „Stop Loss”. Wyobraźcie sobie teraz Państwo że pilot po analizie prognozy pogody stwierdza iż istnieje 30% ryzyko katastrofy. Szansa na sukces wynosi zatem również 70% ale czy powinien startować? Odpowiedź oczywiście brzmi „NIE”. Być może podany przykład jest zbyt ekstremalny ale chciałem przez to przekazać jedno przesłanie a mianowicie że inwestor musi zdawać sobie sprawę z ryzyka jakie podejmuje inwestując swoje pieniądze na giełdzie akcji. Musi sobie postawić pytanie:

„czy jak stracę powiedzmy 10-30% kapitału to czy nie obciąży to nadmiernie mojej sytuacji finansowej?

Czy taka strata nie odciśnie swojego piętna na mojej psychice?”

Jeśli na oba pytania odpowiedź brzmi NIE to można już przechodzić do kolejnego etapu.

Obecnie sytuacja na giełdzie jest wciąż niepewna i istnieje dosyć duże ryzyko ponownego załamania cen akcji, jednak z mojego doświadczenia najwięcej się zarabia właśnie w takich momentach niepewności i napięcia na rynku. Polega to na tym iż zwyczajnie wyprzedzamy innych, niepewnych graczy i kupujemy akcje zanim sytuacja w realnej gospodarce się poprawi. Bardzo wielu graczy bowiem czeka na konkretne potwierdzenie w postaci pozytywnych danych makro za jakiś okres. Powiedzmy że jest to obecny miesiąc – październik (w chwili pisania tego raportu). Większość graczy wciąż stoi z boku i czeka na kolejne dane za ten bieżący miesiąc, mając na uwadze pewnie głównie dane o bezrobociu, produkcji przemysłowej, usług, wstępnego odczytu PKB za III kwartał w USA. Czekają również a może przede wszystkim na rozwiązanie sytuacji w Grecji oraz pragną sprawdzić czy podobny problem nie rozleje się na pozostałe kraje Euro strefy. Jednak zawsze na giełdzie jest tak że giełda rusza wcześniej i dyskontuje pewne wydarzenia z odpowiednim wyprzedzeniem. Najczęściej w takich sytuacjach jest tak że jak już wszystkie dane okazują się pozytywne to paradoksalnie rynek nie chce już dalej rosnąć, powodując frustrację graczy, czekających na poprawę. Dlatego warto jest nieraz podjąć ryzyko działań wyprzedzających, zakładając oczywiście ryzyko niepowodzenia (myślimy o przykładzie pilota i zadajemy sobie dwa pytania).

Wiele spółek okaże się lepszych pod względem stopy zwrotu niż te które wymieniłem i tego jestem niemal pewien. Problem polega na tym iż zawsze może się wydarzyć coś o czym teraz nie wiemy. Jakaś spółka może odkryć gaz łupkowy, inna dokopać się do złota, inna wynaleźć jakąś rewolucyjną metodę uzdrawiania chorób fatalnych. Przyszłości nie da się przewidzieć ale można odpowiednio się na nią przygotować. Dlatego też postanowiłem przygotować ranking 21 najlepszych według mnie spółek z całej GPW. Nie są to być może spółki które okażą się największymi hitami inwestycyjnymi ale są to przede wszystkim spółki o bardzo tanich wycenach oraz bezpieczne pod względem poziomu swojego zadłużenia. Moim zdaniem teraz zarządzający funduszami szukają właściwie trzech rzeczy: niski stan zadłużenia, tania wycena zarówno fundamentalna jak i techniczna oraz zyski generowane już teraz a nie obiecanki na przyszłość. Do tego można by dodać jeszcze odpowiednią płynność bo nikt nie chce zostać ze spółką gdzie potrafi być 10 tyś zł obrotu dziennie. Dlatego też nie kierowałem się chciwością i chęcią mega zarobków ale raczej bezpieczeństwem, stabilnością finansową i przewidywalnością spółek.

Jakie czynniki brałem pod uwagę przy ocenie spółek (KOLEJNOŚĆ NIE MA ZNACZENIA)?

Wskaźnik C/Z (cena/zysk)

Wskaźnik C/WK (cena/wartość księgowa)

ROE (return on equity)

Free Float (ilość akcji w wolnym obiegu)

Poziom zadłużenia

Zyski netto i operacyjny oraz zdolność do stałego ich generowania

Akcjonariat (czy firma ma silnego akcjonariusza)

Branża w jakiej firma działa i perspektywiczność tej branży

Sytuacja techniczna na poziomie kliku lat (wykres tygodniowy)

Sytuacja techniczna w krótkim terminie (wykres dzienny)

Pora już przedstawić ranking 21 najlepszych według mnie spółek. Życzę miłej lektury i po raz kolejny raz chciałem podkreślić iż inwestowanie na giełdzie wiąże się z ryzykiem utraty znaczącej części kapitału. Zalecam zawsze stosować zlecenia typu „Stop Loss”. Przy każdej spółce sugeruje konkretne poziomy ustawiania tych zleceń dla inwestorów mniej i bardziej skłonnych do ryzyka..."

 

Powyższy fragment to wstęp do mojego raportu pt. "PORTFEL MARZEŃ 2011-2012" w którym przedstawiam szczegółową analizę 21 najlepszych spółek z całej giełdy. Osoby zainteresowane otrzymaniem tego raportu proszę o kontakt na email: longterm@op.pl

 
Treści przedstawione w powyższym artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa Autora zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie biuletynów zabronione.

Komentarze (1)
RANKING BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH PAŹDZIERNIK 2011
 Oceń wpis
   

 Witam, 

Czas już na kolejny ranking blogerów niezależnych. W październiku było sporo debiutów, bo wciąż odkrywam ciekawe blogi. Kilka blogów zostało mi poleconych, kilku autorów zgłosiło się do mnie samych. Wszystkich na razie nie zamieszczam bo czuje się niejako w części odpowiedzialny za jakość tychże blogów, które umieszczam w prestiżowym rankingu. Wychodzę z założenia że bloger nie może mieć ratingu niższego niż AA-. Debiutantów chciałem zapewnić że awansy przyjdą w kolejnych miesiącach, czego dowodem jest spory, największy awans Piotra Janiszewskiego aż na 7 miejsce z poprzednio 22-tego...Jak zwykle obok nazwiska lub nazwy bloga rating (najwyższy AAA najniższy DDD) oraz w nawiasie poprzednia pozycja w rankingu z września.

 1) Wykresy Giełdowe AAA (7) http://wykresygieldowe.bblog.pl/ Bardzo duża sprawdzalność prognoz, często z opóźnieniem ale ogólnie bardzo wysoka. Bardzo ciekawy przykład połączenia analizy technicznej z fundamentalną.

2) Natura bramy AAA (9) http://songmun.blox.pl/html Bardzo się cieszę że autor wznowił ostatnio swoją twórczość bo właśnie takich blogów szukam i takie najchętniej czytam.

3) Zbigniew  Stawicki  AAA(1) http://astronomiafinansowa.blogspot.com

 Doświadczony gracz, o niekonwencjonalnym podejściu do inwestowania oraz zapędach filozoficznych. Niestety gwiazdy to nie jest funkcja cruise control:) i dlatego spadek z pozycji lidera.

4) Filip Rudnicki AAA (210-procent-rocznie.blogspot.com/ Bardzo mocny merytorycznie blog, autor jest jednym z redaktorów Equity Magazine. Niestety ostatnio dał sobie spokój z giełdą i zajął innymi formami zarabiania pieniędzy. Zatem czekamy…

5) Dariusz Bartłomiejczak AAA(4) http://dariuszbartlomiejczak.pl/ 

Jeden z lepszych techników w tym kraju i co ważne aktywny gracz, ryzykujący przez wiele lat swój własny kapitał.

6)  Lazy Share AAA (5) http://www.lazyshare.blogspot.com/ Ciekawy blog i bardzo dobrze przygotowany merytorycznie autor.

7) Piotr „Stańczyk” Janiszewski (22) AA+ http://atafinancialresearch.bblog.pl/ Piotr nie piszę książkowo, jego teksty nie są jak pisane do gazety i to jest właśnie wspaniałe w nim. Ma swój niepowtarzalny styl i co najważniejsze zna się na giełdzie i sterujących nią motywach:) 

 8) Tobiasz Maliński AA+ (6) http://www.tobiaszmalinski.pl/ Bardzo pracowity, niezwykle skromny i obdarzony naprawdę ogromną wiedzą z zakresu analizy fundamentalnej gracz. 

9) Appfunds AA+ (8) http://appfunds.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog, rzetelne analizy podparte wykresami. Autor inwestuje z sukcesem swoje pieniądze oraz promuje regularne oszczędzanie. 

10) Harmonic Trading AA+ (15) http://www.harmonictrading.pl/ Bardzo pracowity bloger ale według mnie za bardzo pragnący co chwila wszystko przewidzieć. Doceniam bardzo umiejętność z która myślę że wielu z nas ma wielkie problemy a mianowicie przyznanie się do błędu i szybkie zmienienie pozycji. Brawo!

11)  Kamil Oziemczuk AA (16) http://ichimoku.blox.pl/html Autor książki poświęconej jego ulubionej metodzie analizy technicznej a mianowiecie Ichimoku. Nie za bardzo wszystko w tym rozumiem ale analizy w oparciu o tą sztukę są nadzwyczaj trafne.

12) Humanista na giełdzie AA (12) http://humanista-na-gieldzie.blogspot.com/ To kolejny blog prowadzony przez prawdziwego tradera. Wiele wykresów i duża różnorodność instrumentów.

13) Jacek "Dieter" Stelmachowski AA (3)  http://www.inwestorgieldowy.com/aktualnosci_1,0.html Pamiętam że on nawet stał się sławny i przedostał się do mediów. Jego prognozy były cytowane przez dziennikarzy poważnych dzienników. Z prognozami totalna klapa ostatnio i dlatego spadek w rankingu i obniżenie ratingu.

14) Technika Ichimoku AA (16) http://www.technikaichimoku.pl/ Kolejny wyznawca techniki Ichimoku. Prowadzi szkolenia w zakresie tej dziedziny. Wartościowy blog z fachowymi analizami.

15)  Podtwórca AA (17) http://podtworca.blogspot.com/ Bardzo fajny blog, który przede wszystkim się bardzo dobrze czyta. Co do analiz to jest różnie ale ogólnie wysoki poziom.

16)  Chciwy spekulant AA (18) http://spekulant.blox.pl/html Bardzo dobry blog. Dużo fajnych przemyśleń i przyzwoita sprawdzalność prognoz pomimo kilku pomyłek ale jak wiadomo te zdarzają się każdemu.

17) Zezowaty Zorro AA- (19) http://zezorro.blogspot.com/ Podobnie jak w przypadku Trystero, autor często schodzi na tematy pozagiełdowe i praktycznie nie pisze własnych prognoz. Raczej komentator gosdpodarki ale bardzo fajny język i mega ciekawe treści.

18) MM srebrnooka AA- (14) http://srebrnooka.bblog.pl/ Autor ogłosił że to jego blog jest najlepszy o inwestowaniu na giełdzie. Chyba ostatnio jednak dał sobie z giełdą spokój…

19)  Bart Zieliński AA-(13) http://bartzielinski.blogspot.com/ Fundamentalny wyznawca strategii Warrena Buffetta, podobnie jak ja. Nie wiem co się stało z tym facetem ale ostatnio chyba dał sobie spokój z giełdą i zapodaje tylko religijne wpisy. Czyżby ostatnia wyprzedaż zbliżyła go do Stwórcy?

20) E-giełda AA- (21)  http://e-gielda.blogspot.com/ Prowadzony przez Pawła Rozłudzkiego serwis ma bardzo wysoką jakość, którą jednak jeszcze musi potwierdzić w kolejnych miesiącach

21) Alfred Bogucki AA- (debiut) http://ab.bblog.pl/ Debiut kolejnego blogera z tej samej stajni do której należę i ja czyli bblog.pl . Nieco zbyt schematyczne nastawienie względem rynku ale za to konsekwencja w prowadzeniu rzetelnego i solidnego bloga inwestorskiego! W kolejnych miesiącach będzie pewnie lepiej ale zawsze debiutanci u mnie startują z końcowych pozycji.

22) Giełdy Świata AA- (debiut) http://gieldyswiata.wordpress.com/ No to jest debiut na który ten ranking i wszystkie giełdy świata czekały! Inwestor z krwi i kości który inwestuje już od ponad 30 lat i zdołał 80-krotnie pomnożyć swój kapitał początkowy. W takim razie czytamy i uczymy się.

23) Portfel Akcyjny AA- (debiut) http://portfelakcyjny.blogspot.com/ Podoba mi się w tym gościu że ma odwagę podawać konkretne pozycje i konkretne spółki. Mało jest takich kozaków w polskim necie a jak są to po kilku wpisach słuch po nich zamiera:) Debiut z dalekiej pozycji ale powtarzam że ja zawsze debiutantów ustawiam daleko.

24) Szkoła Akcji AA- http://szkolaakcji.blogspot.com/ (Debiut) Bardzo dobry blog o inwestowaniu długoterminowym w wartość metodą W. Buffetta. Szokuje wiek autora, który ma dopiero 17 lat i całe życie jeszcze przed nim.

 

 

 

Komentarze (7)
O mnie
Albert Rokicki
Jestem inwestorem długoterminowym i będe zawsze to podkreślał. Na warszawskiej giełdzie od 2000 roku. Nigdy nie kupiłbym akcji spółki której nie chciałbym posiadać na własność gdybym miał nieograniczone możliwości finansowe. email: kontakt@longterm.pl
Najnowsze wpisy
2013-08-24 09:09 44 analizy polskich spółek
2013-08-05 11:18 Letnia hossa
2013-07-03 09:54 Darmowy e-book!
2013-06-26 19:23 QE OR NOT QE?
2013-06-23 22:43 Darmowe szkolenie z inwestowania
Najnowsze komentarze
2014-01-29 20:32
cvdfer:
44 analizy polskich spółek
zarobił swoją kasę na idiotach dzięki swoim marnym analizom i wyjechał z kraju, teraz bawi się[...]
2014-01-06 19:04
najlepszeprezenty.com.pl:
16 spółek które dadzą zarobić na odbiciu
pozdrowienia :)
2013-12-23 13:11
rtvagd:
Największy kryzys gospodarczy w historii ludzkości
pozdrowienia :)