ROK 2029
 Oceń wpis
   

 Paweł wrócił z pierwszej w swoim życiu rozmowy o pracę. Po ukończeniu najlepszej ekonomicznej uczelni w Europie, SGH imienia zmarłego 2 lata wcześniej prof. Leszka Balcerowicza, mógł naprawdę dyktować warunki ale zadowolił się planem minimum czyli 4,5 tyś. Euro na rękę. Nie była to najwyższa pensja jak na absolwenta tej uczelni ale chciał bardzo pracować w firmie z chińskim kapitałem bo słyszał że jest szansa na otrzymywanie wynagrodzenia w Juanie - najbardziej mocnej walucie świata. Przystawił oko do skanera tak aby zweryfikował jego tęczówkę i zaraz po tym drzwi od domu się otworzyły. 

-Cześć kochany! - wykrzyczał pies, a raczej wyszczekał ale elektroniczny system w uchu Pawła szybko przetłumaczył uczucia jego pupila. 

-Cześć Reksiu - rzucił do psa. Zjadłbyś coś co? 

-No pewnie ale kiedy wyprowadzisz mnie na spacer? odpowiedział skaczący pies. 

-Poczekaj chwilę - odpowiedział Paweł. Podszedł do lodówki a tam była butelka piwa Żywiec i widniejąca na niej cena 5 Euro. Ojciec opowiadał ostatnio że przed wejściem do strefy Euro ta sama butelka kosztowała pół Euro. Po co my tam żeśmy w takim razie w ogóle wchodzili? Nie chcą mówić o tym na uczelni a jak ktoś się zapyta to może być podejrzany o członkostwo w "99% oburzonych". Piotrka i Wojtka, kolegów Pawła z jednej podstawówki aresztowano i wciąż nie wie gdzie oni są. Słuch po nich zaginął. Podobno zostali skazani na karę śmierci za terroryzm i planowanie spisku na Unię Europejską. Paweł nie poszedł tą drogą...wolał się uczyć i realizować w tym systemie. Wychodził z założenia że jaki jest taki jest ale trzeba w nim też się rozwijać i tworzyć aby potem ewentualnie móc go ulepszyć. Jego koledzy, natchnieni polską tradycją powstańczą weszli do tajnych organizacji podziemnych walczących z Najwyższym Przywódcą Unii i jego zbrojnymi oddziałami. Jego Ojciec zawsze go przed tym ostrzegał. Tyle niepotrzebnej krwi się przelało w historii naszego kraju - mawiał - że nie możemy ponownie walczyć w ten sposób. Musimy być lisami jak nie możemy być lwami...Te zdanie Paweł powtarzał sobie ciągle w głowie i w tej właśnie chwili postanowił zadzwonić do Ojca i zapytać go dlaczego właściwie Polska przystąpiła do unii monetarnej. 

Przed jego oczami pojawił się hologram Ojca, wiernie oddający jego postać. Mógł mu nawet podać rękę tak jakby był rzeczywiście przed nim. 

-Tato, dlaczego my żeśmy właściwie weszli do UE? 

-Synu nie chcę o tym mówić. Nie wiadomo czy nie jesteśmy przesłuchiwani. Przecież wiesz że ja kiedyś grałem na giełdzie a takie osoby są pod stałym nadzorem. Wciąż mamy zakaz opowiadania o tym jak się spekulowało i na czym to polegało, a cała historia Euro i naszego przystąpienia wiąże się ze spekulacją. 

-Ale przecież to strefa Euro zaczęło drukować pieniądze a nie my naszego Złotego więc dlaczego?

-Mogę Ci tylko powiedzieć że kiedy w 2020 roku kurs Euro spadł poniżej 2 zł a momentami był nawet 1,80 zwyczajnie nam się to opłacało. To dlatego możesz zarabiać teraz 4,5 tyś. Euro miesięcznie podczas gdy Twój kolega z Niemiec wciąż zarabia dawne 2 tyś. Wszystkie nasze pensje uległy przeliczeniu na wynegocjowany kurs 1,80 zł za Euro. Polacy w przeliczeniu na lecące na pysk Euro zaczęli zarabiać więcej. Pomyśleliśmy że niepotrzebna nam produkcja bo wszystko możemy sobie tanio kupić od Niemców czy Francuzów i po 5 latach nadszedł "Wielki Kryzys". Zamknięto giełdy a do władzy doszedł "Najwyższy Przywódca"...

 

Komentarze (11)
Byki grają z faworytem na wyjeździe
 Oceń wpis
   

 Witam, 

W dzisiejszym wpisie chciałem porównać obecną sytuację na giełdzie do meczu piłki nożnej. W moim przekonaniu jest to mecz Barcelony z Realem i to na boisku Cam Nou czyli że niemalże 100 tysięcy ludzi będzie swoimi gardłami wspomagać ten pierwszy zespół. FC Barcelona czyli gospodarz mający wsparcie kibiców to zespół NIEDŹWIEDZI, natomiast skazany na porażkę zespół Realu to upokarzane od dłuższego czasu BYKI. Niewątpliwie prasa oraz zdecydowana większość fachowców preferuje FC Barcelonę w tym meczu ale zastanówmy się na spokojnie czy przypadkiem zespół Realu nie ma ukrytych przewag. Owszem musi zmierzyć się z tłumem wrogo nastawionych kibiców. 

Ale czy przypadkiem taka sytuacja nie premiuje właśnie ich? Czy większa presja nie spoczywa na Barcelonie aby po raz kolejny popisać się przed własną, żądną krwi publiką? 

PRZEWAGI REALU MADRYT (BYKÓW):

1) STRATEGIA I NAJLEPSZY TRENER 

Jose Mourinho można porównać do Warrena Buffetta, który jest przecież niewątpliwym przywódcą duchowym byków. To on idealnie ustala strategię dla byków aby solidnie selekcjonowały spółki, bo jak mawiał Napoleon trzeba działać szybko ale wpierw myśleć bardzo powoli...Tak, byki mają lepszą strategię gdyż myślą długoterminowo i nie dają się manipulować przez rozwścieczony tłum. Zawodnicy wiedzą że jeśli będą trzymać się twardo tej strategii i wystąpią jako zgrana drużyna to pokonają gwiazdorów. 

2) STERYDY ANABOLICZNE 

Niewątpliwą zaletą Byków jest posiadanie znakomitych lekarzy sportowych, których porównałbym do szefów banków centralnych na czele z Benem Bernanke - prezesem FED. Podają oni genialne i niewykrywalne przez testy antydopingowe sterydy anaboliczne, dzięki którym zawodnicy mogą biegać szybciej, są silniejsi, mają lepszą kondycje i  bardziej nieustraszeni niż rywale.

3) BRUDNA GRA WYTRĄCI Z RYTMU BARCE 

Byki grają niewątpliwie bardzo brudną grę, często faulując, prowokując, przekupując sędziów, używając siły przeciwko technice Barcelony. Taka gra jest miodem na serce Byków. W uczciwej walce przecież nie miałyby żadnych szans. Im więcej emocji, im więcej sporów i konsolidacji tym lepiej bo Byki kupują czas. Walczą też o każdą piłkę (każdy punkt) tak aby przeciwnik wiedział że nie ma nic za darmo...

4) PYCHA PRZECIWNIKÓW 

Byki (Real) przegrywały każdy mecz w ostatnich miesiącach i parę razy były nawet poważnie upokorzone przez niedźwiedzie (Barca). Przeciwnik zatem jest teraz w stanie euforii, która przesłania mu zdrowe myślenie. Niedźwiedzie uważają się za Bogów i Panów świata a to jest najszybsza droga do porażki. 

5) WIELKA NAGRODA ZA ZWYCIĘSTWO 

Byki mają obiecane od Prezesa swojego klubu gigantyczną premię za to zwycięstwo więc będą gryźć teraz ziemię aby to osiągnąć, natomiast niedźwiedziom raczej pozostanie jedynie satysfakcja, gdyż ewentualne zwycięstwo będzie miało wymiar jedynie moralny. Barca zbawi świat bo pokona diabolicznego Mourinho i znienawidzony Real, ale pieniędzy z tego tytułu więcej nie dostanie bo przecież za łatwe rzeczy się nie dostaje w życiu nagrody...

 

RANKING 21 NAJLEPSZYCH WEDŁUG MNIE SPÓŁEK Z CAŁEJ GIEŁDY PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH:

longterm.bblog.pl/wpis,ranking;21;najlepszych;spolek;na;gpw,58324.html

 

 

 

Komentarze (5)
ANALIZA SPÓŁKI CORMAY
 Oceń wpis
   

13. CORMAY

ANALIZA FUNDAMENTALNA

C/Z = 47,50

C/WK = 5,07

ROE = 12,56%

FREE FLOAT = 57,57%

Spółka odnotowuje niezły ROE, ale wyceniana jest przez rynek naprawdę drogo w stosunku do aktualnych możliwości generowania zysków. Wysokie C/Z oraz kapitalizacja rynkowa aż pięciokrotnie przewyższająca faktyczną wartość księgową, świadczą o tym iż inwestorzy obdarzają spółkę ogromnym jak na obecne, ciężkie czasy, zaufaniem. Wycena spółki świadczy o tym iż wiele przyszłych i potencjalnych osiągnięć Cormaya jest zwyczajnie zdykontowana w cenie. Moim zdaniem spółka będzie musiała teraz udowodnić iż faktycznie zaczyna przynosić dochody i pokazać realne zyski. Imponujący wzrost kursu spółki do tej pory  świadczy o tym iż firma jest w stanie wprowadzać innowacyjne wysoko marżowe produkty w przyszłości, działając w bardzo perspektywicznej branży. Branża medyczna, będzie moim zdaniem hitem inwestycyjnym na kolejne 10 a może nawet kilkadziesiąt lat, ze względu na starzejące się społeczeństwa w bogatych krajach rozwiniętych. Praktycznie w każdym mocarstwie gospodarczym mamy w tej chwili do czynienia z przechodzeniem na emeryturę pokoleń wyżu demograficznego. Ci ludzie będą się bardzo intensywnie badać oraz korzystać z opieki zdrowotnej. Innowacyjna aparatura medyczna to według mnie strzał w dziesiątkę i Cormay ma szansę stać się nawet graczem światowym w tym względzie. Tym niemniej powtarzam jeszcze raz że na dzień dzisiejszy cena jest stosunkowo droga. Akcje spółki zachowywały się lepiej od rynku podczas przeceny ale te lepsze zachowanie jest przekleństwem bo zarządzający funduszami jak i drobni inwestorzy preferują w tej chwili mocniej przecenione walory. Na tym etapie rynek woli gorsze, być może mniej perspektywiczne spółki i co najważniejsze te, które już generują zyski a nie obiecują tzw. „gruszek na wierzbie”. Niewątpliwym atutem spółki jest bardzo niskie zadłużenie względem kapitału własnego.

PODSUMOWANIE:

Spółka jest bardzo perspektywiczna, bardzo bezpieczna pod względem zadłużenia, aczkolwiek na dzień dzisiejszy nieco droga w stosunku do reszty spółek na GPW. Nie poddała się przecenie w sierpniu i wrześniu ale to paradoksalnie jest teraz jej przekleństwem bowiem inwestorzy wolą gorsze ale tańsze walory. Zdecydowanie spółka warta inwestycji na dłuższy termin ale na krótszy może spowodować niepotrzebne frustracje.

SYTUACJA TECHNICZNA:

 

Powyższy wykres pokazuje iż technicznie spółka nie wygląda zbyt interesująco bo znajduje się w konsolidacji, która przybrała formę czegoś w rodzaju trojkąta ABCDE, z którego moim zdaniem istnieje duża szansa na wybicie w górę na poziom 17 zł w perspektywie kilku tygodni. 

Oczywiście należy się liczyć z ryzykiem ok. 30-35% na wybicie w dół i ruchu na ostatnie dołki czyli 10-11 zł zatem wskazany jest bezwzględnie Stop Loss na poziomie 12,90 jak ktoś może sobie pozwolić na większe ryzyko to niżej na 12,10. 

OCENA SPÓŁKI (SKALA 1-6): 5 

Powyżej przedstawiłem spółkę która w moim rankingu spółek zajęła dosyć dalekie - 13 miejsce. Cały raport przedstawia aż 21 analiz najlepszych według mnie spółek z całej GPW. Szczegóły dotyczące raportu można znaleźć tutaj: 

longterm.bblog.pl/wpis,ranking;21;najlepszych;spolek;na;gpw,58324.html

 

 

 

 

Komentarze (8)
RANKING 21 NAJLEPSZYCH SPÓŁEK NA GPW
 Oceń wpis
   

 Witam serdecznie,

W kilku poprzednich biuletynach napisałem że jestem niemalże pewny że będziemy mieli do czynienia z kontynuacją hossy. 2 tygodnie temu idealnie przewidziałem mocne odbicie i zaprognozowałem WIG20 na 2350 i S&P na 1250. Do tych poziomów jest już naprawdę niedaleko.

OK ale czy to już jest moment na mocne zakupy akcji? Tak, jest już czas na zakupy po bardzo promocyjnych cenach i teraz należy się obawiać wręcz że ceny pójdą bardzo szybko w górę wykazując tzw. „panikę popytu”. Ja już nie czekam i kupuje przecenione akcje. Teraz kiedy bessa jest już najprawdopodobniej na wykończeniu szczególnie ważny jest prawidłowy dobór spółek do portfela dlatego w odpowiedzi na wiele próśb i zapytań postanowiłem opracować kolejny raport:

 „PORTFEL MARZEŃ 2011-2012”, w którym podaje ranking 21 NAJLEPSZYCH SPÓŁEK Z CAŁEJ GIEŁDY PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH.

Przedstawiam w nim szczegółową analizę 21 spółek giełdowych zarówno pod względem fundamentalnym, jak i technicznym. Jest tam wiele wykresów i wskaźników analizy fundamentalnych jak na profesjonalną analizę przystało.

21 spółek, wykresy i analiza fundamentalna, oraz wiele moich osobistych obserwacji i przemyśleń – to wszystko dla was po specjalnej cenie 30 zł brutto.

Zainteresowanych proszę o kontakt na email: longterm@op.pl

UWAGA: Można kupić pakiet promocyjny złożony: "Raport Longterm-Jesień 2011" + "Raport Portfel Marzeń 2011/2012" za łączne 69 zł brutto (oszczędność 5 zł)

Treści przedstawione w powyższym artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa Autora zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie powyższych materiałów jest zabronione.

Komentarze (6)
BULL/BEAR RATIO BLOGERÓW 11.10.2011
 Oceń wpis
   

 BYKI:  8/26 BLOGERÓW 30,77% (W NAWIASACH NASTAWIENIE Z PRZED 2 TYGODNI):

 • WYKRESY GIEŁDOWE (B)
 • APP FUNDS (B)
 • LONGTERM (B)
 • PIOTR "STAŃCZYK" JANISZEWSKI (B)
 • DARIUSZ BARTŁOMIEJCZAK (B)
 • NATURA BRAMY (DEBIUT)
 • HARMONIC TRADING (N)
 • LAZY SHARE (B)
   

NIEDŹWIEDZIE: 12/26 BLOGERÓW 46,15% (W NAWIASACH NASTAWIENIE Z PRZED 2 TYGODNI):

 • DIETER1 (N)
 • HUMANISTA NA GIEŁDZIE (N)
 • NA-PLUS (N)
 • MM (N)
 • KAMIL OZIEMCZUK (N)
 • PODTWÓRCA (N)
 • SCHCIWY SPEKULANT (N)
 • ZEZOWATY ZORRO (N)
 • FLAVIO (N)
 • KAMIL ROZŁUDZKI (N)
 • GIEŁDY ŚWIATA (DEBIUT)
 • TOBIASZ MALIŃSKI (B)

NIEZDECYDOWANI: 6/26 23,07%:

 • INWESTOR GIEŁDOWY (DEBIUT)
 • FILIP RUDNICKI (N)
 • ZBIGNIEW STAWICKI (B)
 • AT WYKRESY (B)
 • ALFRED BOGUCKI (DEBIUT) 
 • BART ZIELIŃSKI (B)

BULL/BEAR RATIO (STOSUNEK BYKÓW DO NIEDŹWIEDZI): 0,6667 -9% (poprzednio 0,7333)

DO OBOZU BYKÓW PRZESZŁO: 1 BLOGER 3,8%

DO OBOZU NIEDŹWIEDZI PRZESZŁO: 1 BLOGER 3,8%

PRZESTAŁO MIEĆ ZDANIE ODNOŚNIE RYNKU LUB WSTRZYMALI SIĘ OD GŁOSU: 6 BLOGERÓW 23%

WNIOSKI: NA UWAGĘ ZASŁUGUJE WZROST NIEZDECYDOWANYCH BLOGERÓW ŚWIADCZĄCY O TYM IŻ PANUJE W TEJ CHWILI DUŻA NIEPEWNOŚĆ I MOŻNA SPODZIEWAĆ SIĘ DUŻEJ ZMIENNOŚCI. 

 

Komentarze (12)
Okręt wypłynął z bezpiecznej przystani
 Oceń wpis
   

 Witam,

W dzisiejszym wpisie chciałbym porównać giełdę akcji do wielkiego okrętu.

 Na początku lata kapitanowie postanowili zawrócić go i udać się do bezpiecznej przystani. Prognozy meteorologów ostrzegały o nadejściu bardzo groźnego sztormu, podobnego do tego, który spowodował zatopienie równie dużej jednostki dokładnie 3  lata wcześniej. Jeden z ubezpieczycieli zagroził iż nie wypłaci odszkodowania w przypadku dalszego kontynuowania rejsu przez nieodpowiedzialnego kapitana. Ten wielki ubezpieczyciel ostrzegł kapitana iż jeśli okręt nie zmieni kursu to nie tylko nie będzie mógł liczyć na ewentualne odszkodowanie, ale jego armator nie będzie mógł liczyć na jakiekolwiek ubezpieczenie w przyszłości. Kapitan zatem nie miał wyboru i musiał zawrócić i zacumować w bezpiecznej przystani. Mijały kolejne dni, tygodnie, podczas których załoga mieszkała w porcie, podczas gdy pogoda choć zrobiła się bardzo pochmurna, wietrzna i burzowa to jednak wciąż nie zagrażała rejsowi tak wielkiej jednostki pływającej…

W powyższej przypowieści tym okrętem jest giełda akcji, bezwzględnym ubezpieczycielem agencje ratingowe na czele z S&P, która obcięła najwyższą ocenę kredytową USA. Bezpieczną przystanią jest rynek amerykańskich obligacji, złota oraz szwajcarski Frank i japoński Jen. Warto teraz zapoznać się z dalszym rozwojem wydarzeń w tymże porcie.

Po kilku tygodniach oczekiwania armator stwierdził że taki zastój w porcie za dużo go kosztuje a ewentualne ryzyko jest stosunkowo małe wobec nie pogarszającej się pogody. Prognozy meteorologów wciąż się nie sprawdzały i sztormu wciąż nie było. Wtedy celem armatora stało się przekonanie ubezpieczyciela aby jednak zagwarantował ubezpieczenie rejsu. Jednak po kilku dniach rozmów stwierdził że jest to bez sensu i że nic nie wskóra więc udał się do władz portu. Rozmawiał z burmistrzem miasta, potem udał się do największego bankiera a poprosił również o wsparcie międzynarodową organizację zrzeszającą jednostki morskie. Ta troika zgodziła się o dziwo zagwarantować ubezpieczenie rejsu pomimo nawet tego iż ubezpieczyciel oficjalnie odmówił finansowania rejsu oraz pokrycia ewentualnych strat. Armator użył jednak świetnego argumentu że jeśli okręt nie wypłynie to wszyscy stracimy bo wtedy wszystkie statki jakie znalazły się w tym porcie będą uwięzione na bardzo długo i stanie cały transport morski powodując straty dla portu oraz przedsiębiorców żyjących z handlu i turystyki. Te naciski wystarczyły i połączone siły władz portu, bankiera oraz międzynarodowej organizacji morskiej, zaniepokojonej rozwojem sytuacji, wyznaczyły potężne gwarancje armatorowi. Teraz nawet jeśli odpukać w niemalowane drewno ten statek zatonie to armator nic nie straci…stracą co najwyżej władze portu, bankier oraz ta międzynarodowa organizacja do której składkę wpłacają wszyscy armatorzy.

Chyba nie przyniosło nikomu problemu odgadnięcie kto ukrywa się pod kolejnymi bohaterami naszej przypowieści. „Władze portu” to nasi europejscy politycy na czele z Sarkozym i Merkel. „Bankier” to szef ECB – Jean-Claud Trichet, natomiast ta tajemnicza „organizacja międzynarodowa” to Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Wprawdzie jeden z członków rady miasta się bardzo waha ale jest on na tyle mało istotny że dwóch najważniejszych jej członków zapewne przeforsuje plan gwarancji dla armatora. Kapitan będzie mógł zatem już niedługo wydać komendę o wypłynięciu z bezpiecznej przystani, w której okręt się tak długo znajdował i obrać poprzedni kurs na północ. W obliczu takiego obrotu sprawy nie wypada chyba żadnemu z pasażerów pozostać w tymże porcie. Chociaż miejscowe gazety wciąż straszą sztormem, a nawet wielką góra lodową, to pogoda wcale się nie pogarsza a wręcz przeciwnie – zza chmur pojawiają się już pierwsze promyki słońca.

Zachęcam do zapisania się na moje darmowe biuletyny giełdowe w których nie zajmuje się przypowieściami ale konkretnym zarabianiem pieniędzy. Analizuje sytuację zarówno na rynku akcji, kontraktów na akcje, walut, złota i surowców aby odpowiednio wcześnie znaleźć się tam gdzie rynek będzie a nie tam gdzie był lub jest teraz.

Cała prawda o zarabianiu na giełdzie to jest wyprzedzanie rynku i spokojne oczekiwanie na pomyślną pogodę, która pozwoli naszemu okrętowi płynąć dalej na północ.

Przyłącz się do mnie już teraz i poznaj moje techniki inwestycyjne. W moich biuletynach przedstawiam istotne wnioski jakie nasuwają mi się po codziennej, intensywnej analizie rynku. Przemycam w nich również zasady i wskazówki wielu wielkich inwestorów jakie poznałem po lekturze kilkudziesięciu książek o giełdzie oraz setek artykułów zarówno polskich jak i zagranicznych.

Skontaktuj się ze mną już teraz na email: longterm@op.pl

Zostań moim znajomym na Facebooku gdzie jestem pod nickiem „LonginTerminowski”

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000543343668

Kup mój raport "Longterm-Jesień 2011" (kliknij aby poznać szczegóły), w którym podaje trzy sektory gospodarki, a nawet konkretne spółki w które warto będzie inwestować. 

 

 

 

Komentarze (9)
RANKING POLSKICH BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH WRZESIEŃ 2011
 Oceń wpis
   

Witam, 

Przedstawiam ranking POLSKICH BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH - PRZY NAZWISKU RATING A W NAWIASACH POPRZEDNIA POZYCJA W ZESTAWIENIU:                        

1) Zbigniew  Stawicki  AAA(1) http://astronomiafinansowa.blogspot.com

Doświadczony gracz, o niekonwencjonalnym podejściu do inwestowania oraz zapędach filozoficznych. Niezwykle skuteczny i profesjonalny. Potwierdził w ubiegłym miesiącu że pierwsze miejsce było całkowicie zasłużone.

2) Filip Rudnicki AAA (12) 10-procent-rocznie.blogspot.com/ Bardzo mocny merytorycznie blog, autor jest jednym z redaktorów Equity Magazine. Świetna forma w ostatnim miesiącu.

3) Jacek "Dieter" Stelmachowski AAA (3)

http://www.inwestorgieldowy.com/aktualnosci_1,0.html Pamiętam że on nawet stał się sławny i przedostał się do mediów. Jego prognozy były cytowane przez dziennikarzy poważnych dzienników. Z tego co pamiętam to on jest raczej bardziej aktywny na forach (między innymi pisze na gazeta.pl).

4) Dariusz Bartłomiejczak AAA(5) http://dariuszbartlomiejczak.pl/ Jeden z lepszych techników w tym kraju i co ważne aktywny gracz, ryzykujący przez wiele lat swój własny kapitał.

5)  Lazy Share AAA (19) http://www.lazyshare.blogspot.com/ Ciekawy blog i bardzo dobrze przygotowany merytorycznie autor. Spory awans w stosunku do sierpnia.

6) Tobiasz Maliński AAA (2) http://www.tobiaszmalinski.pl/ Bardzo pracowity, niezwykle skromny i obdarzony naprawdę ogromną wiedzą z zakresu analizy fundamentalnej gracz. 

7) Wykresy Giełdowe AA+ (6) http://wykresygieldowe.bblog.pl/ Bardzo duża sprawdzalność prognoz, często z opóźnieniem ale ogólnie bardzo wysoka. Bardzo ciekawy przykład połączenia analizy technicznej z fundamentalną.

8) Appfunds AA+ (7) http://appfunds.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog, rzetelne analizy podparte wykresami. Autor inwestuje z sukcesem swoje pieniądze oraz promuje regularne oszczędzanie. 

9) Natura bramy AA+ (debiut) http://songmun.blox.pl/html Bardzo się cieszę że autor wznowił ostatnio swoją twórczość bo właśnie takich blogów szukam i takie najchętniej czytam.

10)  Kamil Oziemczuk AA+ (10) http://ichimoku.blox.pl/html Autor książki poświęconej jego ulubionej metodzie analizy technicznej a mianowiecie Ichimoku. Nie za bardzo wszystko w tym rozumiem ale analizy w oparciu o tą sztukę są nadzwyczaj trafne.

11)  Na-plus AA+ (11) http://na-plus.blogspot.com/ Bardzo ciekawy blog i co ważne prowadzony przez gracza z krwi i kości.

12) Humanista na giełdzie AA+ (13) http://humanista-na-gieldzie.blogspot.com/ To kolejny blog prowadzony przez prawdziwego tradera. Wiele wykresów i duża różnorodność instrumentów.

13)  Bart Zieliński AA+ (9) 

http://bart-zielinski.blogspot.com/ Fundamentalny wyznawca strategii Warrena Buffetta, podobnie jak ja. Bardzo dobrze się go czyta ale przede wszystkim ma wyniki, to znaczy pokazał ze potrafi zarabiać na giełdzie i to dużo.

14) MM srebrnooka AA (14) http://srebrnooka.bblog.pl/ Autor ogłosił że to jego blog jest najlepszy o inwestowaniu na giełdzie. W sumie bardzo dobry blog ale u mnie ma dopiero 14 miejsce i spadek o jedną pozycję.

15) Harmonic Trading AA (15) http://www.harmonictrading.pl/ Bardzo pracowity bloger ale według mnie za bardzo pragnący co chwila wszystko przewidzieć. Prognozy przypominają raczej ślepe podążanie za trendem.

16) Technika Ichimoku AA (16) http://www.technikaichimoku.pl/ Kolejny wyznawca techniki Ichimoku. Prowadzi szkolenia w zakresie tej dziedziny. Wartościowy blog z fachowymi analizami.

17)  Podtwórca AA (17) http://podtworca.blogspot.com/ Bardzo fajny blog, który przede wszystkim się bardzo dobrze czyta. Co do analiz to jest różnie ale ogólnie wysoki poziom.

18)  Chciwy spekulant AA (18) http://spekulant.blox.pl/html Bardzo dobry blog. Dużo fajnych przemyśleń i przyzwoita sprawdzalność prognoz pomimo kilku pomyłek ale jak wiadomo te zdarzają się każdemu.

19) Zezowaty Zorro AA- (20) http://zezorro.blogspot.com/ Podobnie jak w przypadku Trystero, autor często schodzi na tematy pozagiełdowe i praktycznie nie pisze własnych prognoz. Raczej komentator gosdpodarki ale bardzo fajny język i mega ciekawe treści.

20) Risk and Profit AA- (debiut) 

http://risk-and-profit.blogspot.com/ Debiut bloga prowadzonego przez popularnego na forum Money.pl flavia.

21) E-giełda AA- (debiut)  http://e-gielda.blogspot.com/ Prowadzony przez Pawła Rozłudzkiego serwis ma bardzo wysoką jakość, którą jednak jeszcze musi potwierdzić w kolejnych miesiącach.

22) Piotr „Stańczyk” Janiszewski (debiut) AA-

http://atafinancialresearch.bblog.pl/ Zaczął bardzo kontrowersyjnie i musi jeszcze przekonać do lektury swoich wpisów w kolejnych miesiącach. Ogólnie ciekawy blog i przede wszystkim oryginalny.

                                         
 
Komentarze (9)
O mnie
Albert Rokicki
Jestem inwestorem długoterminowym i będe zawsze to podkreślał. Na warszawskiej giełdzie od 2000 roku. Nigdy nie kupiłbym akcji spółki której nie chciałbym posiadać na własność gdybym miał nieograniczone możliwości finansowe. email: kontakt@longterm.pl
Najnowsze wpisy
2013-08-24 09:09 44 analizy polskich spółek
2013-08-05 11:18 Letnia hossa
2013-07-03 09:54 Darmowy e-book!
2013-06-26 19:23 QE OR NOT QE?
2013-06-23 22:43 Darmowe szkolenie z inwestowania
Najnowsze komentarze
2014-01-29 20:32
cvdfer:
44 analizy polskich spółek
zarobił swoją kasę na idiotach dzięki swoim marnym analizom i wyjechał z kraju, teraz bawi się[...]
2014-01-06 19:04
najlepszeprezenty.com.pl:
16 spółek które dadzą zarobić na odbiciu
pozdrowienia :)
2013-12-23 13:11
rtvagd:
Największy kryzys gospodarczy w historii ludzkości
pozdrowienia :)